POLECAMY

Sekrety masażu głowy

Masaże bardzo dobrze wpływają na poprawę kondycji zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Bezpośrednie działanie na skórę, która przecież jest żywą tkanką, pobudza ją do efektywnej pracy. Podobnie jest z masażem głowy.
Sekrety masażu głowy

Tylko „z głową”

Na naszej głowie znajdują się specjalne punkty, wokół których gromadzi się napięcie i kumuluje stres. Kiedy doskwiera nam ból głowy, najczęściej odruchowo sięgamy po tabletki w celu jego natychmiastowego uśmierzenia. Warto czasem spróbować naturalnych metod. I to bardzo prostych.

Polecamy: Masaż głowy - jak go wykonać i jakie daje efekty?

Szybka ulga

Klasyczny masaż skóry głowy przeprowadza się w dwóch etapach. Pierwszy – wymagający więcej wysiłku – polega na krótkich, kolistych ruchach na skórze, najlepiej nie odrywając przy tym rąk ani na chwilę. Zaczynając od okolic skroni, kierujemy ruchy w stronę potylicy i następnie w dół szyi. Szyja, podobnie jak barki też oddziałuje na układ nerwowy.

Etap drugi to delikatne masowanie pozostałych miejsc na głowie lekko je naciskając. Aby uzyskać jak najlepszy efekt palce powinny być złączone. Całą czynność wykonuje opuszkami palców, dlatego osoba wykonująca „zabieg” musi mieć na tyle krótkie paznokcie, aby nie skaleczyć pacjenta. Całość trwa od 15-20 min., czyli stosunkowo niedługo. Korzyści są za to wymierne.

Efekty

Przede wszystkim masaż głowy zmniejsza napięcie psychofizyczne i rozluźnia miejsca kumulujące złą energię. Dodatkowo wspomaga wchłanianie się olejków i kremów do pielęgnacji włosów i skóry. Przyspiesza krążenie i podobno skutecznie hamuje wypadanie włosów. Dlatego szczególnie polecany jest dla osób mających problem z łysieniem. W Indiach masaż głowy często stosują tradycyjne zakłady fryzjerskie. Połączenie strzyżenia z masażem ma odświeżyć i pobudzić przede wszystkim cebulki włosów.

Zobacz także: Zioła do włosów

Tagi: masaż, włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Jeśli nie potrzebujesz specjalistycznego masażu głowy polecam zakup masażera głowy, kosztuje niewiele,a pozwala cudownie się odprężyć.