Sauna na włosy bardzo dobrze je odżywi

Sauna na włosy

Okres zimowy stanowczo nie sprzyja kondycji naszych włosów. Powstaje wówczas pytanie, jak można w prosty sposób zaradzić suchości i łamliwości włosów. Odpowiedź jest prosta – najlepiej wybrać saunę na włosy.
/ 23.02.2010 09:40
Sauna na włosy bardzo dobrze je odżywi

Zima jest bardzo trudnym czasem dla włosów każdego człowieka. Nie tylko mróz, ciężkie powietrze, ale i noszenie czapki wpływa niekorzystnie na kondycję naszej „czupryny”. Jednak nie tylko w taki sposób niszczymy własne włosy. Ciągłe układanie, stosowanie lakierów czy wosków, suszenie, farbowanie oraz wszelkie inne zabiegi, którym poddajemy nasze włosy każdego dnia, mają stanowczo negatywny wpływ na ich strukturę i wygląd. Suche i łamliwe włosy nie poddają się już tak łatwo układaniu, przez co psują nawet najpiękniej przyciętą fryzurą. Co gorsze jednak, są one bardziej narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Niezadbane odpowiednio włosy znacznie częściej wypadają i tracą swój naturalny blask.

Zobacz także: Co zrobić, żeby włosy były błyszczące

Rozwiązanie – odżywienie

Sauna na włosy, rzecz jasna, nie jest taką sauną, do jakiej uczęszcza się w klubach fitness czy SPA. Jest ona właściwym zabiegiem, jeżeli marzymy o poprawie struktury naszych włosów, suchych i łamliwych. Odżywienie włosów jest najlepszym wyjściem w takiej sytuacji, a nie ma lepszego wyjścia niż sauna na włosy.

Jak to wygląda

Sauna na włosy jest stosunkowo prostym zabiegiem. Używa się do niego specjalnej kopuły, która swoim kształtem przypomina suszarkę fryzjerską, tyle że jest ona troszeczkę większa. Kolejne etapy zabiegu przedstawiają się następująco:

1. Przygotowanie do zabiegu polega na dwukrotnym umyciu szamponem włosów.

2. Następnie fryzjerka nakłada na włosy specjalną maskę odżywczą (oferta masek jest obecnie bardzo bogata, jednak w tej sytuacji najlepiej zdać się na radę fryzjerki, która najlepiej potrafi ocenić strukturę włosów i będzie wiedziała, jaki rodzaj „pomocy” jest jej obecnie najbardziej niezbędny).

3. W kolejnym etapie siadamy pod kopułą (w kopule znajduje się destylowana woda, która po zagotowaniu się i osiągnięciu temperatury 40 stopni, uwalnia się spod kopuły pod postacią pary wodnej; para wodna wzmacnia działanie maski i odżywki; parówka trwa do około 20 minut).

4. Końcowym etapem sauny na włosy jest spłukanie włosów na przemian letnią i chłodną wodą.

Zobacz także: Zioła do włosów

Efekty

Sauna na włosy wspaniale odżywia włosy, odbudowuje ich naturalną strukturę. Nasze włosy będą ponownie sprężyste i pełne blasku, dzięki czemu nie będziemy mieć żadnych problemów z ich układaniem. Sauna jest zabiegiem, którego efekt można obserwować przez nawet 4-5 tygodni, gdyż działa ona dogłębnie a nie tylko na powierzchnię włosa, jak zwykłe odżywki. Zabieg ten jest warto powtarzać co jakiś czas, by patrząc w lustro zobaczyć piękne i odżywione włosy.

Domowy sposób na saunę na włosy

Saunę na włosy równie dobrze można spróbować wykonać samodzielnie w domu, przy czym należy pamiętać, że tylko dobre kosmetyki są w stanie właściwie odżywić włosy. W celu wykonania zabiegu należy zaopatrzyć się w maskę do włosów, odżywkę oraz zagotowaną wodę z olejkami. Sauna domowa przypomina trochę parówkę, którą wykonuje się w celu zmiękczenia skóry. Zabieg należy wykonywać następująco:

  • dwukrotnie umyć głowę specjalnym szamponem z odżywką;
  • nałożyć na włosy maskę odżywczą;
  • przez 5 minut należy trzymać głowę nad miską z gorącą wodą (głowę powinno przykryć się ręcznikiem).

Sauna na włosy jest bardzo dobrym zabiegiem odżywczym do włosów, jednak jest ona w rzeczywistości ostatecznością. Równie dobrze można samodzielnie dbać o włosy przez cały rok, używając m.in. odżywek i masek. Codzienne dbanie o włosy będzie miało korzystny wpływ na ich wygląd i kondycję.

Tagi: sauna, włosy