POLECAMY

Tego nigdy nie rób swoim włosom!

5 rzeczy, które niszczą Twoje włosy. Czas z tym skończyć!
Tego nigdy nie rób swoim włosom! fot. FREE
Co do częstotliwości mycia włosów, tego jaki wpływ ma na nie suszarka oraz jak często zmieniać kosmetyki do pielęgnacji, zdania są podzielone. Ale co do podstawowych błędów, które większość z nas popełnia przy codziennej pielęgnacji, wszystkie jesteśmy zgodne. Sprawdźcie 5 rzeczy, które najwyższy czas wyeliminować!

5 rzeczy, które najbardziej niszczą włosy:

  1. Rozczesywanie mokrych włosów - to najgorsze co możemy zrobić. Włosy powinny być osuszone ręcznikiem i spryskane odżywką w spray'u. Dopiero potem można zacząć je rozczesywać - najlepiej szczotką z szeroko rozstawionymi ząbkami.
  2. Szarpanie przy osuszaniu ręcznikiem - targanie i pocieranie włosów wcale nie przyśpieszy ich schnięcia, a tylko je zniszczy i połamie.
  3. Nakładamy szampon 2w1, odżywkę, maskę, odżywkę w spray'u, jedwab... Żadne włosy nie przyjmą takiej ilości kosmetyków, co więcej nadmierna ilość produktów je przeciąży i sprawi, że będą przyklapnięte i bez życia. Postawcie na dobrze myjący szampon, jedną maskę i jedwab.
  4. Mocne związywanie włosów na noc - wiemy, że to jest bardzo wygodne, ale splatanie włosów na całą noc to naprawdę nie jest dobry pomysł - gumki niszczą końcówki, przez co włosy się rozdwajają i zaczynają wypadać. Jedne na co możesz sobie pozwolić to luźny warkocz lub kucyk.
  5. Podcinanie włosów w domu - każdej z nas przychodzi nagle do głowy szatański pomysł, aby już nagle teraz coś zmienić. Najczęściej chwytamy pierwsze lepsze nożyczki i ciach! A potem płacz... Tępe i nieodpowiednie nożyczki poszarpią włosy, a te zaczną się szybciej rozdwajać i wcale nie będą ładniej wyglądały. Strzyżenie zostawmy fryzjerom, albo zainwestujmy w dobre nożyczki.

Więcej o pielęgnacji włosów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/3 lata temu
jeżeli chodzi o maskę , odżywki , spraye to jest prawda . Im więcej rzeczy nakładanie naraz tym bardziej je obicąz]żacie . lepiej w ramach np. miesięcznej kuracji nakładać codziennie maskę , olej , kompres z odżywki( też pomaga ), ale każdy osobno . np. w poniedziałek olej łopianowy, we wtorek maseczkę regenerującą , w środę olejek arganowy itp. , a nie walicie wszystko w jeden wieczór . Jakieś resztki kosmetyku zawsze zostają wewnątrz włosa w porach i im więcej rzeczy dacie tym bardziej one się zapychają , są ciężkie , składniki nie dochodzą ,a resztki odbierają im blask
/3 lata temu
zgadzam się z Wami dziewczynki!! Trochę bzdur tu jest.. Ale i troszkę ciekawych rzeczy . ;)
/3 lata temu
troszkę bzdur tu widzę !
POKAŻ KOMENTARZE (5)