POLECAMY

Rozczesywanie polakierowanych włosów

Idę na wesele, będę miała mocno zakręcone włosy, więc na głowie będzie bardzo dużo lakieru. Jak potem rozczesać włosy, żeby połowy nie stracić?
Idę na wesele, będę miała mocno zakręcone włosy, więc na głowie będzie bardzo dużo lakieru. Jak potem rozczesać włosy, żeby połowy nie stracić?
Ulka

Przede wszystkim należy odpowiednio ułożyć włosy, tak, aby użycie utrwalającego lakieru ograniczyć do minimum. Warto przed stylizacją wgnieść we włosy piankę silnie utrwalającą – najlepiej przeznaczoną do kręconych włosów. W ten sposób uda nam się uzyskać trwalszą fryzurę jeszcze przed rozpoczęciem aplikacji lakieru do włosów.

Warto również odpowiednio dobrać lakier utrwalający fryzurę. Nie wybierajmy najtańszych, ale kosmetyki polecanych przez fryzjerów marek. Wybierzmy lakier maksymalnie utrwalający – w ten sposób nie będzie konieczne użycie dużej ilości tego kosmetyku. Starajmy się spryskiwać włosy z odległości 30cm, bliższe przykładanie aplikatora powoduje sklejenie włosów, co skutecznie utrudni nam pozbycie się lakieru po zakończonej zabawie.
Niektóre rodzaje lakierów do włosów udają się skutecznie wyczesać z fryzurki, niektórych należy pozbywać się na mokro – szamponem. Przed rozpoczęciem procedury, dokładnie przeczytajmy zalecenia producenta i zastosujmy się do jego rad.
Jeśli lakier należy wyczesać z włosów, zacznijmy od samych końcówek. Przytrzymując pasemka, delikatnie rozczesujmy same zakończenia włosów, dokładnie, pasmo po paśmie. Jeśli uda nam się rozczesać końcówki, przesuńmy się kilka centymetrów wyżej, powtarzając czynności aż do samej nasady. Nie rozpoczynajmy czesania fryzury od samej skóry głowy – mocne szarpnięcia mogą pozbawić nas ogromnej ilości włosów, a pozostałe osłabić. W przypadku, kiedy lakier możemy zmyć na mokro, dokładnie zwilżmy włosy ciepłym strumieniem wody i nałóżmy delikatny, pielęgnacyjny szampon. Nie wcierajmy za mocno w skórę głowy, aby jej nie podrażnić. Po pierwszej aplikacji spłuczmy włosy i powtórzmy zabieg, aż do uzyskania obfitej piany. Pamiętajmy, aby nie używać dużej ilości szamponu oraz gorącej wody – takie czynności mogą osłabić kosmyki.

Agnieszka Obstawska - trycholog, badania skóry głowy, zabiegi fryzjerskie

www.handsomemen.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)