Rooted Citrine Blonde fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Ro­oted Ci­tri­ne Blon­de - jak wygląda, komu pasuje

Wszystko zaczęło się od Margot Robbie i jej najnowszej fryzury. Rooted citrine blonde to najbardziej uniwersalny kolor jaki widziałyśmy!
Małgorzata Machnicka / 03.09.2019 08:26
Rooted Citrine Blonde fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Musimy przyznać, że jesteśmy nieco zdezorientowane - nowe trendy w koloryzacji włosów pojawiają się ostatnio średnio raz w tygodniu. Z jednej strony cieszymy się, że pojawia się tyle nowych tendencji, dzięki temu każda z nas może wybrać idealny, modny kolor. Z drugiej, gdybyśmy chciały testować je wszystkie na sobie, nasze włosy byłyby w opłakanym stanie!

Kilka dni temu pisałyśmy o koloryzacji money piece, a jeszcze wcześniej o ginger peach. Rooted citrine blond zawdzięczamy Stephanie Brown - nowojorskiej fryzjerce z salonu „IGK Salon". Jaki i dla kogo jest ten najnowszy trend w koloryzacji włosów?

Jak wygląda rooted citrine blond?

Jesteśmy przekonane, że pokochają go wszystkie blondynki. Dlaczego? Z dwóch powodów. Po pierwsze, bo wygląda niezwykle naturalnie, a po drugie  do minimum sprowadza wizyty u fryzjera. 

Przy tej koloryzacji włosy u nasady są ciemniejsze i naturalnie przechodzą w jaśniejszy, ciepły, miodowy blond. Aby uzyskać taki efekt, należy połączyć dwie metody farbowania włosów: ombre i flamboyage. Od nasady aż do wysokości ucha włosy powinny być w naturalnym odcieniu - jeśli jesteś naturalną blondynką masz uproszczone zadanie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@margotrobbie x @lhd

Post udostępniony przez Bryce Scarlett (@brycescarlett)

Następnie za pomocą delikatnych pasemek na włosach i metody ombre, należy rozjaśnić włosy do jasnego, miodowego blondu. Rooted citrine blonde najlepiej prezentuje się na półdługich i długich włosach.

Taka koloryzacja ma same zalety - pasuje większości z nas (i blondynkom i szatynkom) a obecność odrostów pozwala na kilkumiesięczne przerwy w zabiegach farbowania.

Pamiętaj, aby blond miał ładny, zdrowy blask zadbaj o odpowiednie nawilżenie włosów. Regularnie stosuj odżywcze olejki (hitem jest ten rycynowy i z czarnuszki) oraz maski do włosów rozjaśnianych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@margotrobbie x @oscardelarenta

Post udostępniony przez Bryce Scarlett (@brycescarlett)

Czytaj także:
Collarbone bob to najnowsza wersja boba
Piegi na włosach? Takiej koloryzacji jeszcze nie było