POLECAMY

5 sposobów na regenerację włosów po wakacjach

Po wakacjach nasze włosy potrzebują szczególnej opieki. Sprawdź jakie są sposoby na ich zregenerowanie!
5 sposobów na regenerację włosów po wakacjach fot. Fotolia
Morze, piasek, słońce... Ty świetnie się bawiłaś w te wakacje ale Twoje włosy już niekoniecznie. Długie kąpiele w słonej wodzie i słońce niekorzystnie wpływają na kondycję naszych włosów. Dlatego warto zadbać o ich wygląd.

1. Intensywne nawilżenie


Jeśli Twoje włosy pozbawione są blasku i są suche zafunduj im odżywkę, która kompleksowo odbuduję włos. Najlepsza będzie z peptydami biomimetycznymi. Odżywkę nałóż na włosy i zostaw ją co najmniej na 30 minut dodatkowo owiń je folią i pozostaw do " wygrzania". Pamiętaj aby potem je dokładnie spłukać.

2. Wizyta u fryzjera


Już od jakiegoś czasu zapuszczasz włosy? Mimo wszystko warto je podciąć aby poprawić ich wygląd i kondycję. Będą się wtedy lepiej prezentowały i układały.

3. Szczotkowanie włosów


Istotne jest też jak szczotkujesz włosy. Fryzjerzy zalecają czesanie włosów jeszcze przed myciem, dzięki czemu unikniesz ich mechanicznego łamania się. Szczotkując włosy rozprowadzamy sebum wydzielany przez gruczoły łojowe dzięki czemu zabezpiecza włosy przed czynnikami środowiskowymi.

4.Odpowiednia Dieta

Tak, dobrze czytasz. Menu bogate w pokarmy z witaminą z grupy B czyli pieczywo pełnoziarniste, fasola czy płatki owsiane powinny w szybkim czasie przynieść efekty. Dodatkowo możesz siegnąć po suplementy diety np. skrzyp polny i magnez.

5. Szampon


Zainwestuj w dobry szampon, który będzie odpowiedni do Twoich włosów. W trakcie mycia dobrze jest wykonać lekki masaż głowy, który pobudzi mieszki włosowe do działania. Pamiętaj aby spłukać włosy letnią wodą, która zamknie łuski przez co staną się bardziej lśniące.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
świetny artykuł
/5 lat temu
Super! cenne porady! włosy to skarb kobiety :)