POLECAMY

Akcja regeneracja - czyli jak zadbać o włosy po lecie

Właśnie teraz - u schyłku lata - warto poświęcić włosom więcej czasu, by odzyskały blask i sprężystość.
Akcja regeneracja - czyli jak zadbać o włosy po lecie fot. Fotolia
Zdrowe włosy są gładkie i lśniące, bo ich łuski przylegają jedna do drugiej – dzięki temu nie ucieka z nich wilgoć, a gładka powierzchnia równo odbija światło.
Trudno tego oczekiwać od włosów po urlopie. Narażone na mocne słońce i kontakt z chlorowaną wodą w basenie są szorstkie i matowe. By były zdrowe i błyszczące, potrzebują regeneracji po lecie.


Jak zregenerować włosy po lecie?

  • Wybierz regenerujący szampon z ceramidami, jedwabiem, keratyną, składniki te odbudowują strukturę włosa. 
  • Odżywkę zastąp maską – ma o wiele większe stężenie regenerujących składników. Zazwyczaj preparat ten wystarczy stosować raz w tygodniu, jednak przez miesiąc po powrocie z urlopu nakładaj go nawet trzy razy w tygodniu. Po umyciu włosów osusz je ręcznikiem i nanieś maskę. Jeśli tego nie zrobisz, woda ściekająca z kosmetyków niepotrzebnie rozcieńczy preparat, osłabiając jego działanie. Mokre włosy gorzej chłoną także substancje odżywcze.
  • Nowością w drogeriach są preparaty, które dodatkowo wzmacniają działanie masek, np. preparat z aktywatorem ciepła Dove. Najpierw na umyte i osuszone włosy należy nałożyć maseczkę w saszetce, a następnie składnik samonagrzewający, który sprawia, że substancje odżywcze szybciej wnikają we włosy. Podobnym wspomaganiem jest też Aktywator Gęstości, L'Oreal Paris (dodaje się go do odżywki lub maski).


Zobacz także:


Autorka jest redaktorką dwutygodnika "Pani domu".
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)