Regenera Activa – jak przebiega zabieg, działanie, cena, gdzie wykonać fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Regenera Activa – jak przebiega zabieg, działanie, cena, gdzie wykonać

Regenera Activa zahamuje wypadanie włosów skuteczniej niż inne zabiegi.
Joanna Futkowska / 29.03.2018 21:49
Regenera Activa – jak przebiega zabieg, działanie, cena, gdzie wykonać fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest prosty i trwa około 30 minut. Najpierw w znieczuleniu lidokainą pobierana jest  niewielka biopsja z okolicy karku na linii włosów (ten obszar jest najmniej podatny na łysienie androgenowe). Potem za pomocą specjalnego urządzenia izoluje się z pobranej tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne. Tak przygotowaną zawiesinę podaje się w skórę głowy metodą  mezoterapii (ostrzykiwania) w okolice mieszków włosowych. 

Na jakie efekty można liczyć?

 Łysienie androgenowe jest chorobą postępującą i nie da się jej całkowicie powstrzymać. Jednak za pomocą tej metody można proces bardzo spowolnić, a nawet spowodować, że włosy przestaną wypadać, a utracone - zaczną odrastać. Pierwsze rezultaty widać zwykle po 30-60 dniach. U jednych mogą one być bardziej, a u innych mniej spektakularne. Dobra wiadomość jest taka, że jest to zabieg jednorazowy. Z obserwacji klinicznych wynika, że należy go powtarzać co 2-3 lata. 

Cena zabiegu: 6000 zł.

Gdzie wykonać?

W renomowanych klinikach zajmujących się medycyną estetyczną, np. w klinice Elite Centrum Laseroterapii, w klinice Chirurgii Plastycznej dr Szczyt, klinice Estetica Nova, Perfect Hair Clinic 

Czy każdemu pomoże?

Metoda jest skuteczna tylko w przypadku łysienia androgenowego (tracenia włosów zależnego od hormonów męskich). Przypadłość ta dotyczy ok. 70% mężczyzn i ok. 40 % kobiet. W wyniku nadwrażliwości organizmu na pochodną testosteronu dochodzi do kurczenia się mieszków włosowych – włosy zaczynają wypadać, a nowe – przestają rosnąć.

Przy łysieniu tego typu zabieg przynosi świetne efekty, nawet przy znacznie przerzedzonych włosach. Nie należy jednak oczekiwać rezultatów u osób zupełnie pozbawionych włosów i mieszków włosowych.

Zanim lekarz podejmie się leczenia zabiegiem Regenera Activa, musi dobrze zdiagnozować pacjenta, by ustalić czy da ono oczekiwany efekt. Dlatego każdy zabieg poprzedza  konsultacja, w czasie której lekarz decyduje czy warto przeprowadzić zabieg. 

 

Więcej na temat problemów z włosami:

Problemy z włosami? Oto 7 godnych polecenia szamponów bez SLS
Wypadają ci włosy? A próbowałaś tego?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/23.11.2019 20:47
Nie polecam. Nie warty swojej ceny. Mialem zabieg Regenera activa 1,5 roku temu. Po 3 miesiącach od zabiegu namówiony przez panią doktor, miałem tez mezoterapia osoczem bogatoplytkowym, miało to niby wzmocnić efekt. Po obu tych zabiegach odrosło mi ogolnie może ledwie kilka włosów a pozostałe wzmocniły się. Ogolnie efekt prawie niezauważalny. Wylysiale miejsca nadal są takie. Taki efekt daje zwykła mezoterapia a ten zabieg kosztuje 6000 zł! Jesli stać was, żeby wzmacniać włosy za tak duża kasę i to wzmocnienie widać potem max 3 miesiące, to Ok. Ale jesli liczycie na cud to ten zabieg nie daje takiego efektu jak go reklamują. Nie polecam. Po nim włosy wam nie wrócą...
/26.08.2019 07:46
Mi zabieg pomógł. Miałam sceptyczne podejście, ale już chyba wszystkie możliwe metody wykorzystałam, więc stwierdziłam, że spróbuję. Mimo że zabieg nie należy do tych tańszych. Jestem zadowolona i od siebie polecam. Zrobiłam u dr Berlińskiej w Londynie i także mogę polecić.
/12.01.2019 22:57
Witam, miałam robiony zabieg regenera activa w Szczecinie w Karboklinice i efektów nie ma .Uważam, to strata pieniędzy.
POKAŻ KOMENTARZE (4)