Masz przerzedzone włosy? Znamy zabieg, który pomoże je zagęścić!

Regenera Activa zahamuje wypadanie włosów skuteczniej niż inne zabiegi.
Joanna Futkowska / 8 miesięcy temu
Masz przerzedzone włosy? Znamy zabieg, który pomoże je zagęścić! fot. FREE

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest prosty i trwa około 30 minut. Najpierw w znieczuleniu lidokainą pobierana jest  niewielka biopsja z okolicy karku na linii włosów (ten obszar jest najmniej podatny na łysienie androgenowe). Potem za pomocą specjalnego urządzenia izoluje się z pobranej tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne. Tak przygotowaną zawiesinę podaje się w skórę głowy metodą  mezoterapii (ostrzykiwania) w okolice mieszków włosowych. 

Na jakie efekty można liczyć?

 Łysienie androgenowe jest chorobą postępującą i nie da się jej całkowicie powstrzymać. Jednak za pomocą tej metody można proces bardzo spowolnić, a nawet spowodować, że włosy przestaną wypadać, a utracone - zaczną odrastać. Pierwsze rezultaty widać zwykle po 30-60 dniach. U jednych mogą one być bardziej, a u innych mniej spektakularne. Dobra wiadomość jest taka, że jest to zabieg jednorazowy. Z obserwacji klinicznych wynika, że należy go powtarzać co 2-3 lata. 

Cena zabiegu: 6000 zł.

Gdzie wykonać?

W renomowanych klinikach zajmujących się medycyną estetyczną, np. w klinice Elite Centrum Laseroterapii, w klinice Chirurgii Plastycznej dr Szczyt, klinice Estetica Nova, Perfect Hair Clinic 

Czy każdemu pomoże?

Metoda jest skuteczna tylko w przypadku łysienia androgenowego (tracenia włosów zależnego od hormonów męskich). Przypadłość ta dotyczy ok. 70% mężczyzn i ok. 40 % kobiet. W wyniku nadwrażliwości organizmu na pochodną testosteronu dochodzi do kurczenia się mieszków włosowych – włosy zaczynają wypadać, a nowe – przestają rosnąć.

Przy łysieniu tego typu zabieg przynosi świetne efekty, nawet przy znacznie przerzedzonych włosach. Nie należy jednak oczekiwać rezultatów u osób zupełnie pozbawionych włosów i mieszków włosowych.

Zanim lekarz podejmie się leczenia zabiegiem Regenera Activa, musi dobrze zdiagnozować pacjenta, by ustalić czy da ono oczekiwany efekt. Dlatego każdy zabieg poprzedza  konsultacja, w czasie której lekarz decyduje czy warto przeprowadzić zabieg. 

 

Więcej na temat problemów z włosami:

Problemy z włosami? Oto 7 godnych polecenia szamponów bez SLS
Wypadają ci włosy? A próbowałaś tego?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 miesiące temu
Niestety, mimo cierpliwego oczekiwania- zero efektu. Mam nawet wrażenie, ze włosy bardziej mi wypadają niż przed. Szkoda pieniedzy
/8 miesięcy temu
strasznie drogi ten zabieg, ja bym sie nie zdecydowała. Używam natomiast aptecznych produktów to wzmocnienia i zagęszczenia włosów, które sa dużo tańsze. Teraz używam plastrów dermastic, które przyklejam sobie codziennie na czoło, labo na kark. Jestem w połowie kuracji, a juz widze, że włosy się wzmocniły i mam mnóstwo baby hair.
/8 miesięcy temu
O tej kuracji nie słyszałam, bo mój trycholog polecił mi Mediceuticals, który pomógł mi z wypadaniem włosów i nie mam już tego problemu. Ale na rynku dostępnych jest tyle różnych preparatów, że lepiej iść do lekarza i zaufać mu w tej kwestii niż próbować na własną rękę