POLECAMY

Jak zrobić delikatne refleksy na włosach domowymi sposobami?

Delikatne refleksy na włosach każdej kobiecie odejmują lat i sprawiają, że jej twarz staje się rozświetlona. Marzysz o jasnych kosmykach albo końcówkach, ale chciałabyś uniknąć wizyty u fryzjera? Wolałabyś sama stopniowo je rozjaśnić domowymi sposobami!
Jak zrobić delikatne refleksy na włosach domowymi sposobami? fot. FREE

Delikatne refleksy na włosach to idealne rozwiązanie, zwłaszcza na cieplejsze dni. Jak je wykonać samodzielnie za grosze bez używania rozjaśniacza i proszku? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Refleksy na włosach dzięki cytrynie

 1. Wyciskamy sok z cytryny – ilość soku dostosowujemy do ilości włosów, jakie chcemy rozjaśnić. Jeśli masz krótkie włosy, wystarczy wycisnąć pół owocu. Przy długich i gęstych włosach niekiedy potrzebne są nawet 2 lub 3 cytryny.
 2. W soku moczymy płatek kosmetyczny lub gazik i nasączmy włosy pasmo po paśmie.
 3. Wychodzimy na słońce na około 1-2 godz.
 4. Myjemy włosy.
 5. Zabieg powtarzamy (w zależności od podatności włosów na rozjaśnianie) codziennie lub co drugi dzień przez okres 2-4 tygodni.

Fot. Fotolia

Rumianek i piękne refleksy na włosach

 1. Kupujemy suszony rumianek.
 2. Przygotowujemy napar zgodnie ze wskazówkami podanymi na opakowaniu.
 3. Kiedy będzie ciepły, myjemy włosy i płuczemy je dokładnie wodą, po czym polewamy naparem z rumianku (jeśli chcemy rozjaśnić całe włosy). W przypadku pasemek, moczymy gazik lub płatek kosmetyczny i nasączamy włosy pasmo po paśmie.
 4. Wychodzimy na słońce na około 1-2 godziny lub (gdy jest pochmurno) nakładamy na włosy foliowy czepek i owijamy głowę ręcznikiem.
 5. Suszymy.

Woda utleniona z apteki

 1. Kupujemy w aptece wodę utlenioną.
 2. Moczymy gazik lub płatek kosmetyczny wodą utlenioną i nasączamy włosy pasmo po paśmie lub końcówki.
 3. Po 1-2 godz. możemy umyć włosy szamponem.

Większość z was zauważy efekty już po pierwszym zabiegu. Z każdym kolejnym włosy będą coraz jaśniejsze.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Na refleksy proponuję rumianek. Tylko trzeba uważać, żeby nie "przedawkować" czyli nie płukać np,. przez 3 miesiące ciągiem bo włosy będą przesuszone :p