POLECAMY

Ratunku, moje włosy się elektryzują!

Jeśli Twoje włosy się elektryzują, nie panikuj – producenci kosmetyków oferują wiele preparatów przeciwdziałających temu problemowi. Część z dostępnych na rynku środków zawiera PolyfluoroEster – substancję, która przykleja się do włosa nie obciążając go i w ten sposób sprawia, że włosy są gładkie.
Ratunku, moje włosy się elektryzują!

Elektryzujące czapki

Elektryzowanie się włosów to dosyć powszechne zjawisko, które nasila się zimą, kiedy włosy są chowane pod czapkami, często zawierającymi sztuczne włókna. Jeszcze parę lat temu na rynku było krucho z preparatami przeciwdziałającymi elektryzowaniu się włosów. Pomysłowe nastolatki stosowały nawet spray, który zapobiegał elektryzowaniu się delikatnych tkanin. Teraz na szczęście mamy duży wybór różnych kosmetyków i urządzeń pomagających zwalczyć ten problem.

Kosmetyki starszego typu, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów, zawierają głównie silikon, który przyczepia się do włosa i oblepia go – w ten sposób tworzy nieco tłustą warstwę zapobiegającą utracie wody z włosa (odwodnienie nasila elektryzowanie się włosów).

Jednak silikon nie jest najzdrowszym kosmetykiem do włosów i po początkowych zachwytach nad jego właściwościami teraz jest krytykowany.

Zobacz też: Co stosować na wypadanie włosów?

Sposoby na elektryzujące się włosy

Niektóre dziewczyny mają swoje własne, niestandardowe sposoby radzenia sobie z elektryzującymi się włosami. Jedna z nich opisuje, że gdy włosy wyschną po myciu, spryskuje szczotkę lub grzebień odrobiną lakieru i przeczesuje włosy.

Wiele osób stosuje po umyciu głowy niewielką ilość jedwabiu. Fryzjerzy twierdzą, że jeśli stosuje się go systematycznie, dochodzi się do takiego momentu, w którym włosy przestają się elektryzować. Jedwab trzeba jednak używać w bardzo niewielkich ilościach, ponieważ jego nadmiar powoduje, że włosy robią wrażenie przetłuszczonych i nie poddają się stylizacji.

PolyfluoroEster w walce o gładkie włosy

Na rynku dostępne są kosmetyki opracowane dzięki współpracy medyków i kosmetologów. Nie zawierają w sobie silikonu, który, jak już wspomniano, oblepia i mocno obciąża włosy. Składnikiem działającym w tych kosmetykach jest PolyfluoroEster. Ta substancja wyróżnia się od innych składników antystatycznych tym, że jej cząsteczki są o wiele mniejsze od tych, które znajdziemy w innych substancjach. PolyfluoroEster również tworzy bardzo cieniutką warstwę na włosie, oblepia go, ale w odróżnieniu od silikonu nie obciąża włosów i nie pozostawia na nich tłustej maski. Ta cieniutka warstwa ochronna bardzo dobrze chroni włos tak, że nawet po umyciu głowy pozostaje ona jeszcze w dużej części na włosach.

Wśród kosmetyków przeznaczonych do włosów elektryzujących się znajdziemy szampon i odżywkę (ze spłukiwaniem i bez), a także zestaw do stylizacji – po ich użyciu nawet włosy sztywne i szorstkie nabierają miękkości i połysku.

Zobacz też: Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
Prostowanie keratynowe to rzeczywiście dobry pomysł, żeby włosy przezimowały w dobrym stanie :)
/rok temu
Mi jedwab tylko przesusza włosy. Mało jest na rynku takich, które naprawdę działają tak jak powinny - wygładzająco a nie przesuszająco. Sama jeszcze się z takim nie spotkałam. Dla świętego spokoju, w tym roku zrobiłam sobie prostowanie keratynowe. Włosy już ani się nie puszą ani nie elektryzują, bo są nawilżone i super gładkie. Wystarczyła jedna wizyta u fryzjera, który zrobił mi ten zabieg keratyną winogronową Amazon Keratin. No i mam spokój na praktycznie całą zimę:)
/5 lat temu
też ją mam i faktycznie się przydaje
POKAŻ KOMENTARZE (2)