POLECAMY

Puszące się włosy - czy jest na nie skuteczny sposób?

Puszące się włosy to problem, z którym wiele kobiet nie może sobie poradzić. My jednak znaleźliśmy skuteczny sposób na puszące się włosy. Sprawdź jaki!
Puszące się włosy - czy jest na nie skuteczny sposób?

Jeśli Twoje włosy się puszą, najpewniej potrzebują odpowiedniej troski i nawilżenia. Zobacz jakie mamy sposoby na ujarzmienie puszących się kosmyków.

Przede wszystkim odżywienie

  • Jeśli Twoje włosy się puszą, nawilż je. Nałóż swoją ulubioną odżywkę w większej ilości, załóż na nią aluminiową folię i podgrzej suszarką. Ciepło otwiera łuskę włosa, co sprawia, że chłonie on składniki odżywcze w większej ilości. Gdy włosy się rozgrzeją, załóż na nie ręcznik i potrzymaj od 30 do 40 minut.
  • Spróbuj zmienić szampon, może to jego wina, że Twoje włosy są niesforne i się puszą?
  • Jeśli masz rozdwojone końcówki, wetrzyj w nie olejek rycynowy. Pozostaw na godzinę, następnie umyj głowę jak zwykle.
  • Stosuj olejki do włosów – mają działanie wygładzające.

Zobacz także: Jak pielęgnować włosy suche i zniszczone?

Domowe sposoby na nawilżenie

Przygotuj maskę na włosy z oliwy z oliwek, żółtka i soku z cytryny. Taką mieszankę nałóż na włosy. Poczekaj około 20 minut, a następnie spłucz. Następnie umyj je jak zwykle.

Użyj prostownicy!

Czasem wystarczy wyprostować włosy, by przestały się puszyć.

Nie rób jednak tego zbyt często, ponieważ prostownica bardzo wysusza włosy. Gdy zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia – wybierz takie, które posiada funkcję jonizacji.

Jakie kosmetyki na puszące się włosy?

Na rynku jest wiele kosmetyków do puszących się włosów. Producenci prześcigają się w innowacjach, na pewno znajdziesz taki szampon, odżywkę, serum lub mleczko, które „zadziała” na Twoje włosy. Cierpliwości!

Zobacz także: Jak przygotować kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Na pewno skutecznym zabiegiem, który ja moge polecic jest mezoterapia skóry głowy http://beautymed.pl/produkty/mezoterapia/haircare po takim zabiegu na pewno nasze włosy wygldaja dobrze i przestaja wypadac.