POLECAMY

Przetłuszczające się włosy

Moim problemem są nadmiernie przetłuszczające się włosy. Używałam już w zasadzie wszystkich dostępnych na rynku szamponów do tego typu włosów i nic. Nic mi nie pomaga, bardzo mnie to krępuje i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.
Moim problemem są nadmiernie przetłuszczające się włosy. Używałam już w zasadzie wszystkich dostępnych na rynku szamponów do tego typu włosów i nic. Nic mi nie pomaga, bardzo mnie to krępuje i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.
Magda
 

Przetłuszczające się włosy

depositphotos.com

Przyczyn przetłuszczania się włosów jest kilka dlatego jak najszybciej należy rozpoznać przyczynę. Z pewnością należą do nich czynniki uwarunkowane genetycznie takie jak liczba i wielkość gruczołów łojowych oraz zmiany hormonalne zachodzące w naszych organizmach.

Ponadto na przetłuszczanie się włosów maja również wpływ czynniki zewnętrzne tak jak nieprawidłowa dieta oraz niewłaściwie dobrana pielęgnacja naszej skóry głowy. Problem z tego rodzaju włosem jest taki ze zaraz po umyciu wyglądają na świeże jednak po upływie niedługiego czasu przylegają do głowy i są oklapnięte.

Powinnaś unikać prostowania takiego rodzaju włosów, a zastąpić czesanie suszarką z dyfuzorem, która pozwoli odbić włosy od nasady głowy. Sprawi to, że włosy zachowają dłużej świeżość. Jeżeli włosy najwięcej i najmocniej przetłuszczają się u samej ich nasady, możemy lekko je spróbować podsuszyć, rozjaśniając włosy pasemkami. Przy takim rodzaju włosów najprostszym i najbardziej efektownym sposobem zapobiegającym temu przykremu zjawisku jest przede wszystkim dokładna i odpowiednia pielęgnacja włosów i skóry głowy.

Włosy, które mają tendencję do przetłuszczania się powinny być myte codziennie, aby wyglądały świeżo i zdrowo. Należy jednak pamiętać, że do pielęgnacji takiego rodzaju włosów powinno używać się odpowiednio dobranych kosmetyków. Produkty te zazwyczaj są o bardzo lekkiej konsystencji, która nie powoduje niepotrzebnego obciążenia włosów. Przeznaczone one są do codziennej pielęgnacji. Dodatkowo nie zawierają silnych detergentów, które mogłyby podrażniać i uwrażliwiać skórę głowy.

Po umyciu włosów należy zawsze używać odżywek pielęgnacyjnych. W tym przypadku należy jednak zrezygnować z odżywek bez spłukiwania, a zastąpić je lekkimi mgiełkami w aerozolu. Pamiętać należy, aby produktu nie nakładać na całej długości włosów, a jedynie od połowy ich długości aż po same końce. Następnie obficie należy spłukać letnią wodą. W przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania się unikamy zbyt ciepłego strumienia wody, gdyż zbyt ciepła woda powoduje rozszerzenie się gruczołów łojowych, co prowadzi do szybszego wytwarzania przez skórę głowy łoju.

Do stylizacji tego rodzaju włosów najlepiej sprawdzają się lekkie kosmetyki nie odciążające włosów dodatkowo lekko odbijające je od nasady. odradzam Ci stosowania ciężkich balsamów i odżywek bez spłukiwania gdyż te produkty dodatkowo obciążą Twoje włosy. Powinnaś zastąpić je lekkimi odżywkami, najlepiej aby to były produkty o lekkim cytrusowym zapachu. Gdy chcesz, aby Twoje włosy pięknie się prezentowały możesz zastosować kilka prostych trików, które Ci w tym pomogą.

Włosy myj lekkim szamponem, wcieraj w nie odżywkę lub balsam ale zacznij robić to dopiero od połowy długości Twoich włosów aż po same końcówki. Po odczekaniu kilku minut spłucz obficie letnią wodą. Następnie podsusz je suszarką, ale zimnym strumieniem powietrza. Wetrzyj we włosy odrobinę pianki, która nada optycznie objętości. Następnie nawiń pasmo po pasmie na wałki i pozostaw do całkowitego wyschnięcia włosów. Po rozwinięciu wałków nie rozczesuj ich grzebieniem ani szczotką tylko przeczesz delikatnie palcami. Pochyl głowę i utrwal fryzurę lakierem przeznaczonym do włosów delikatnych.

W tak prosty sposób sprawisz ze Twoje włosy będą odpowiednio odbite od nasady głowy co pomoże zachować im na dłużej świeży wygląd. Nie stosuj żadnych wosków i żeli do stylizacji ponieważ sprawią one wrażenie włosów posklejanych, a dodatkowo obciążą włosy, a w efekcie fryzura opadnie. Tych prostych trików możesz używać każdego dnia by cieszyć się zawsze eleganckimi i estetycznie wyglądającymi włosami.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/2 lata temu
z tego co wiem, to właśnie nie można myc włosów w gorącej wodzie, bo wtedy się przetłuszczają bardzo mocno, tak móewili ci faceci z ostrego cięcia, ja używam Seboradin- szampon i odżywak i nie mam problemu z przetłuszczającymi się włosami
/2 lata temu
Jako facet mam podobny problem, a używając seboradinu niger - specjalistycznego do włosów przetłuszczających się czuję się naprawde komfortowo.
/2 lata temu
he
POKAŻ KOMENTARZE (4)