Przedłużanie włosów w domu

Planuję przedłużyć włosy, czy będę mogła zrobić to sama, czy konieczna jest wizyta u fryzjera?
/ 29.04.2007 19:53
Planuję przedłużyć włosy, czy będę mogła zrobić to sama, czy konieczna jest wizyta u fryzjera?
Kasia

Przedłużanie włosów to zabieg fryzjerski, którego wykonanie wymaga wiedzy o włosach, dlatego to zadanie należy powierzyć fryzjerowi.
Jak zapewne wiesz, jest kilka metod przedłużania włosów. Rozróżniamy:

  • Micro Rings Hair Extension, czyli przedłużanie za pomocą niewielkich aluminiowych obrączek tzw ,,ringów’’( pierścieni) dopasowanych do naturalnego koloru włosów. Pasemka doczepiane razem z pasemkami klientki przeplata się przez ringi, następnie zaciska specjalnymi cążkami.
  • Metoda Keratynowa, czyli przedłużanie pasemkami z końcówką zakończoną łuską keratynową. Keratyna jest słynna z wartości regeneracyjnych więc można ją śmiało stosować na zniszczone i kruche włosy.
  • Włosy na taśmie Clip On - jest to najłatwiejsza, najtańsza i najszybsza metoda przedłużenia włosów. Włosy naturalne lub syntetyczne są przymocowane to taśmy z cienkimi, blaszanymi klipsami. Można je mocować samemu, bez wizyty u fryzjera.

Dwa pierwsze sposoby należy powierzyć tylko i wyłącznie fryzjerowi. Niekompetentna osoba może źle pooddzielać pasemka, a przez to narazić włosy na uszkodzenie i wypadanie włosów. Włosy na taśmie są bezpiecznie, możesz je przypinać i odpinać kiedy chcesz, ważne abyś ściągała je przed snem.

Agnieszka Obstawska - trycholog, badania skóry głowy, zabiegi fryzjerskie

www.handsomemen.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/04.11.2016 10:42
Ja miałam przedłużane włosy w Salonie Motyl w Częstochowie i uważam,że sama bym lepiej tego nie zrobiła. Ba! W ogóle bym tego nie zrobiła!