POLECAMY

Marzysz o bujnej fryzurze? Wypróbuj jedną z metod przedłużania włosów!

Znajdziesz tu wszystko, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu.
Marzysz o bujnej fryzurze? Wypróbuj jedną z metod przedłużania włosów! fot. Fotolia

Przedłużanie włosów polega na doczepieniu pasm naturalnych bądź syntetycznych do naszych naturalnych włosów. Duża część kobiet ma spore wątpliwości co do tego, czy powinny się poddawać temu zabiegowi, choć większość tak naprawdę ma na to ochotę. Obawiają się, że przedłużane pasma będą mocno odróżniać się od naszych naturalnych włosów. Czy słusznie?

Jeśli wybierzecie się do profesjonalisty, który będzie umiał dobrać odpowiednią metodę do waszych włosów, efekt będzie naturalny i zupełnie nie do odróżnienia. Chcecie wiedzieć więcej o przedłużaniu włosów? Przeczytajcie nasz przewodnik!

Jak pielęgnować przedłużane włosy?

Przedłużanie włosów - co ile czasu poprawki?

Jeśli zabieg przedłużania włosów został przeprowadzony w profesjonalnym salonie fryzjerskim, to okres w których będą wyglądały dobrze to około 2 miesiące. Niemniej jednak bezpośredni wpływ na czas trwałości ma zarówno jakość pasemek użytych do zabiegu, jak i ich pielęgnacja.

Przedłużanie włosów - pielęgnacja

Odpowiednich wskazówek powinien udzielić specjalista doczepiający nowe pasma. Niemniej jednak do rad "uniwersalnych" należy zaliczyć to, że doczepiane włosy powinny być przed umyciem dokładnie rozczesywane przy pomocy grzebienia o stosunkowo rzadkich ząbkach, zaś samo mycie powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem ich długości.

Przedłużanie włosów - cena    

Wszystko zależy od tego jak długie i gęste masz włosy. Jeśli są do pasa i bardzo gęste to cena zabiegu może wynosić nawet 4000 złotych. Za takie do ramion, zapłacić mniej więcej 1500 złotych. Pytanie też, czy mają być przedłużane metodą keratynową czy laserową - ta druga jest sporo droższa.

Przedłużanie włosów - metody    

Istnieje, bagatela, 16 metod przedłużania włosów. Najpopularniejszą jest jednak ta keratynowa i laserowa. Dobór metody zależy jednak od wielu czynników i należy dokładnie przeanalizować, która z metod będzie najlepiej pasować do konkretnej osoby.

Keratynowe przedłużanie włosów   

Należy do najbardziej popularnych metod przedłużania włosów, ponieważ do łączenia włosów używana jest keratyna - naturalny składnik łodygi włosa, który jest odpowiedzialny za połysk. Polega na zgrzewaniu pasm włosów na ciepło, w temperaturze 170 stopni Celsjusza. Pasma włosów sztucznych i naturalnych zgrzewane są za pomocą keratyny. Metoda ta jest bezpieczna i stosunkowo trwała. Może być z powodzeniem stosowana na zniszczone oraz kruche włosy.

Laserowe przedłużanie włosów   

W tym wypadku łączenia są bardzo dyskretne i bardzo trwałe. Są na tyle estetyczne, że nie są widoczne nawet wtedy, gdy przyglądamy się doczepionym włosom z bliska. Efekt udało się uzyskać, dzięki zastosowaniu cienkich nanołączeń - są cieńsze niż włosy powyżej i poniżej łączenia, co w przypadku tradycyjnych metod się nie zdarza. Dodatkowo, jest to rodzaj łączeń, który jest odporny na działanie większości odżywek, farb i kosmetyków iodporne na działanie wysokiej temperatury. Nanołączenia wykonywane przez urządzenie laserowe są cztery razy silniejsze, niż łączenia keratynowe.
 

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 miesiące temu
tam w great lengths to warto zobaczyć sobie metodę multisonic. efekt jak dla mnie rewelacja. też robiłam w poznaniu.
/11 miesięcy temu
Ja słyszałam o Great Lengths, właściwie to od jakiegoś czasu jestem klientką ich salonu w Poznaniu. Przedłużam włosy metodą kreatynową i jestem bardzo zadowolona! Włosy wyglądają naturalnie i świetnie się prezentują. Na ich stronie można znaleźć mnóstwo informacji greatlengths.pl, masz tam nie tylko ich metody ale też fajne artykuły. Więc jeśli się zastanawiasz nad przedłużaniem właśnie u niech to ja osobiście polecam :)
/11 miesięcy temu
Małgorzato, a słyszałaś coś o Great Lenghts? Podobno oni robią to najlepiej? Masz o tym jakieś informacje?