POLECAMY

5 pytań o prostowanie włosów

Jeśli gładkie włosy są twoim marzeniem, ten tekst jest dla ciebie.
5 pytań o prostowanie włosów fot. Fotolia
Prostowanie włosów jest nietrudne. Sprawdź tylko, czy wiesz wszystko na ten temat. 


Jaką wybrać prostownicę?

Do wyboru są żelazka metalowe, ceramiczne i teflonowe. Metalowe urządzenia są tańsze, ale mogą niszczyć końcówki lub włosy mogą się do nich przylepiać. Ceramiczne i teflonowe są lepsze, ale droższe. Równomiernie się nagrzewają i minimalizują ryzyko przypalenia włosów.
Najtańsze urządzenia nie mają regulacji temperatury, nie nadają się więc do cienkich i delikatnych włosów, którym może zaszkodzić zbyt gorąca prostownica.


Jak wygładzić włosy w awaryjnej sytuacji?

Warto wypróbować siemię lniane. 2 łyżki nasion zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 10 minut. Odcedzamy przez sitko, nanosimy na mokre włosy. Następnie prostujemy okrągłą szczotką. Śluzy zawarte w siemieniu otoczą włosy ochronną warstwą, dodadzą połysku i zabezpieczą przed zniszczeniem.


Co to są kosmetyki termoochronne?

To preparaty, które ułatwiają stylizację włosów na ciepło (np. (np. Osis Flatliner; Nectar Themique, Kerastase) i zabezpieczą włosy przed wysoką temperaturą. Zawierają specjalne cukry (ksyloza), które topią się w cieple i karmelizują, powlekając włos ochronną warstewką. Stoso- wanie takich kosmetyków nie naprawi już zniszczonych włosów, ale uchroni je
przed kolejnymi zniszczeniami.


Jak używać prostownicy?

Na umyte włosy nakładamy kosmetyk wygładzający (mleczko, krem) i suszymy je z pomocą okrągłej szczotki, dodając im nieco objętości. Temperaturę prostownicy ustawiamy na 180 –190 stopni (włosy zdrowe) lub 160 stopni (cienkie i zniszczone). Dzielimy włosy na wąskie pasma i przeciągamy po nich żelazkiem od nasady po końce jednostajnym ruchem. Efekt utrzymuje się do następnego mycia.
 

Czy prostowanie na mokro jest bezpieczne?

Tak, ale niezbędne jest do tego żelazko przeznaczone właśnie do prostowania włosów wilgotnych (np. Wet and Dry, Babyliss). Nie mogą być one jednak ociekające wodą, bo z prostowania nici. Takie prostownice wyposażone są w ceramiczne płytki z otworkami z boku, przez które wydostaje się para. Prostowanie na mokro zajmuje trochę więcej czasu niż na sucho, ale na pew- no mniej, niż suszenie i dopiero później prostowanie.


Zobacz także:

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)