POLECAMY

Prostowanie włosów

Gdy prostuje włosy u fryzjera, to nie wywijają się, a po wyprostowaniu w domu tak. Czy fryzjer używa specjalnego środka??
Gdy prostuje włosy u fryzjera, to nie wywijają się, a po wyprostowaniu w domu tak. Czy fryzjer używa specjalnego środka??
Zuzanna

Podczas zabiegu prostowania włosów u fryzjera, stosowane są specjalne kosmetyki poprawiające trwałość fryzury. Specjalistyczne preparaty zawierają składniki, które swoim działaniem sprzyjają wygładzaniu włosów oraz je ułatwiają. Fryzjerzy stosują również kosmetyki chroniące włosy przed wpływem nadmiernej temperatury. Nie bez znaczenia jest również prostownica, jaka stosowana jest w salonie fryzjerskim. Drogie urządzenia posiadające profesjonalne panele grzewcze są dużo skuteczniejsze od prostownic za kilkanaście złotych kupionych na bazarku.

Jeśli zatem zależy nam na trwałym prostowaniu włosów, powinnyśmy zainwestować w dobre, markowe urządzenie oraz komplet kosmetyków. W drogeriach znajdziemy naprawdę szeroką gamę preparatów ułatwiających prostowanie oraz ochronnych – dzięki czemu nasze pasma nie przesuszą się pod wpływem gorąca. Ogromną rolę odgrywa również sposób, w jaki prostujemy włosy. Fryzjer prostuje wąskie pasma, zaczynając od spodu, spinając klamrami wierzchnie warstwy. W ten sposób uzyskujemy pożądany efekt, ponieważ każde pasemko traktowane jest w identycznie. Jeśli jednak w prostownicy umieszczamy grube pasma, trudno nam uzyskać zadowalający efekt, ponieważ włosy nie mają odpowiedniego kontaktu z nagrzanymi panelami prostującymi i łatwo będą się odkształcać już w kilkanaście minut po zakończeniu domowego zabiegu.

Należy również pamiętać, że włosy prostuje się najlepiej po umyciu (polecamy szampony wygładzające) jednak dopiero wtedy, kiedy pasemka są idealnie suche. Prostowanie wilgotnych włosów skutecznie je wysusza i szybko doprowadzi do zniszczenia.

Aby utrwalić stylizację, warto po zakończonym prostowaniu spryskać kosmyki lakierem utrwalającym, co skutecznie przedłuży perfekcyjną gładkość.

Agnieszka Obstawska - trycholog, badania skóry głowy, zabiegi fryzjerskie

www.handsomemen.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 miesiące temu
ja polecam do ochrony włosów przed temperatura z kosswella protectiv keratin zawarta w nim keratyna i proteiny przenicy chronią włosy przed uszkodzenami spowodowanymi wysoka temperaturą.
/rok temu
Polecam przed prostowaniem zastosowanie MACADAMIA HYDRATING STYLING CREAM Kosswella. Bardzo lekka i nie lepiąca się konsystencja. Nie skleja włosów, szybko się wchłania. Nawilża i odżywia włosy. Wygładza, dodaje blasku i zapewnia piękne, gładkie wykończenie fryzury. Zapobiega puszeniu się włosów i ułatwia układanie. Stosuję przed suszeniem lub prostowaniem. Balsam jest wyposażony w pompkę, co bardzo ułatwia nakładanie. Nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Użycie balsamu z olejkiem makadamia do włosów chroni strukturę włosa przed wysoką temperaturą.