POLECAMY

Powstrzymaj wypadanie włosów

Trwające ponad kilka miesięcy przerzedzenie się czupryny, łamliwość i szorstkość włosów to znak, że coś jest nie tak. Podejmij odpowiednie kroki, zanim będzie za późno.
Powstrzymaj wypadanie włosów fot. FREE
Okresowe tracenie większych niż zwykle ilości włosów to jeszcze nie powód do niepokoju. Przytrafia się każdej z nas na wiosnę, gdy organizm jest wyczerpany brakiem składników odżywczych. Może też być skutkiem restrykcyjnej diety (zwłaszcza ubogiej w magnez), stresu, ciąży czy stosowania niektórych leków.

Ale może też być wynikiem problemów z tarczycą. Zarówno nadczynność, jak i niedoczynność tego gruczołu powoduje wahania poziomu hormonów, które skutkują m.in. wypadaniem włosów.

Dla urody 
Pomocna jest mezoterapia, czyli ostrzykiwanie skóry głowy substancjami odżywczymi. Kuracja lecznicza trwa 2–6 miesięcy, aby podtrzymać jej efekty, zabiegi należy powtarzać co 2–3 miesiące przez rok. Jeden kosztuje 200–300 zł, ale zazwyczaj przy wykupieniu całej serii są zniżki. Nową, bardzo skuteczną metodą są zabiegi z wykorzystaniem Mesoline Roller – urządzenia wyposażonego w ruchomy wałek z igiełkami. Służy do wykonywania wielu mikronakłuć w naskórku, a następnie aplikacji specjalnej mieszanki aktywnych substancji (cena 200–500 zł za jeden zabieg).

Dla zdrowia
Lekarz pierwszego kontaktu może dać ci skierowanie na badanie hormonów tarczycy we krwi. Jeśli ich wyniki będą nieprawidłowe, skieruje cię na dalsze leczenie do endokrynologa. Jest ono długotrwałe, ale po wyleczeniu stan włosów wraca do normy. 
 
Wypróbuj w domu
Serum przeciw wypadaniu włosów, Revitax – 44 zł, szampon nawilżający Extracto, Artego – 90 zł, odżywka intensywne nawilżanie, Ziaja  – 4 zł, kapsułki wzmacniające, Revalid  – 20 zł

Który produkt wzmacniający włosy jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)