POLECAMY

Poradnik: Jak wygląda zabieg przedłużania włosów?

Istnieje wiele metod przedłużania włosów. Z czasem metody te są udoskonalane przez specjalistów, a nawet wypierane przez nowe i lepsze technologie. Jedną z najlepszych metod przedłużania włosów jest metoda Implant Micro Derm (IMD).
Poradnik: Jak wygląda zabieg przedłużania włosów?

Metoda Implant Micro Derm została stworzona przez Ryszarda Gzelę – właściciela i założyciela Kliniki Handsome Men. Obecnie stosowana jest najnowsza metoda Implant Micro Derm 2 Generacji (IMD2G). Ten rodzaj przedłużania włosów różni się od metod stosowanych w salonach fryzjerskich. Osoby, które skorzystały z tej metody są zadowolone i czują się komfortowo.

Zobacz także: Metody przedłużania włosów

Metoda ta została oczywiście wiele razy przebadana zanim zaczęto ją stosować. Jest ona całkowicie bezpieczna dla zdrowia, nie powoduje uczuleń, podrażnień skóry czy też alergii. Przedłużanie włosów za pomocą metody IMD2G polega na bardzo dokładnym i precyzyjnym wszczepianiu pojedynczych włosów do cienkiej mikroskóry. W ten sposób, pod wpływem temperatury ciała, wszczepione włosy łączą się wraz ze skórą głowy, dzięki hipoalergicznym termoplastycznym elementom. Z kolei mikroskóra zawiera specjalne pory, przez które skóra głowy może swobodnie oddychać. Tworzy ona sztuczną skórę, ale nie widać jej ponieważ jest przezroczysta. Efektem zabiegu jest trwała i mocna fryzura, która jest odporna na czynniki zewnętrzne, w tym również atmosferyczne.

Włosy syntetyczne lub naturalne

Do komponowania nowej fryzury wykorzystuje się zarówno włosy syntetyczne jak i naturalne. Jednak lepiej oczywiście wyglądają włosy naturalne. Włókna syntetyczne stosowane do przedłużania włosów to m.in.: memory fiber, elura, futura, kanecalon, taupelon, miracle fiber.

Włókna mają wiele zalet:

  • nie plączą się,
  • nie płowieją,
  • szybciej schną,
  • są łatwiejsze w pielęgnacji,
  • dłużej zachowują swoje ułożenie.

Wykorzystanie włosów naturalnych także ma swoje zalety:

  • posiadają większą odporność na wysoką temperaturę,
  • łatwiej można je farbować, a także układać,
  • podczas dotyku sprawiają wrażenie własnych, naturalnych włosów.

Specjaliści mogą również dokonywać zagęszczania oraz przedłużania włosów przy pomocy automatycznego mocowania. Znane nam są sposoby zagęszczania włosów z salonów fryzjerskich wykonywane poprzez zgrzewanie, doplatanie czy też dowiązywanie pojedynczych kosmyków.

Jednak nie są one zbyt korzystne dla naszych włosów. Powodują osłabienie ich, a w konsekwencji mogą one doprowadzić również do wypadania włosów. Ich wadą jest także to, że nie są wskazane dla osób o włosach cienkich i słabych. Z kolei metoda IMD2G jest przeznaczona dla każdego rodzaju włosów. Nie niszczy ich nawet jeśli są słabe i cienkie. Jej działanie jest zupełnie odwrotne niż działanie zabiegów fryzjerskich, gdyż dzięki jej zastosowaniu włosy stają się mocniejsze.

Zobacz także: Trwałe prostowanie włosów

Metoda IMD2G jest świetnym rozwiązaniem dla każdej kobiety. Dzięki niej można wyczarować wiele pięknych fryzur, a przy tym spełnić marzenia wielu kobiet. Wiele z nas często wychodzi z salonu fryzjerskiego z niezadowoleniem na twarzy. Po skorzystaniu z metody IMD2G rezultaty będą zachwycające. Dzięki korzystaniu z tej metody można stworzyć fryzury, o których mogą tylko pomarzyć osoby korzystające z innych metod przedłużania lub zagęszczania włosów.

Metody tradycyjne, które stosują fryzjerzy w swoich salonach mają wiele wad:
- zniszczenie własnych włosów poprzez uszkodzenia mechaniczne,
- naturalna łuska włosa zostaje uszkodzona podczas demontażu sztucznych włosów,
- salon fryzjerski należy odwiedzać regularnie co miesiąc,
- należy stosować specjalne preparaty przeznaczone do włosów przedłużanych,
- ponoszenie wysokich kosztów.

Gęstsze włosy Twojego mężczyzny i dziecka

Metoda IMD2G może być stosowana również u mężczyzn, a także i dzieci. U mężczyzn przerzedzanie włosów ma inne przyczyny niż u kobiet, dlatego opracowano specjalną technologię przeznaczoną dla mężczyzn, którzy mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów bądź łysieniem. Dzięki temu można stworzyć niemal każdą męską fryzurę. Z kolei dzieci, które utraciły włosy przeżywają dramatyczne chwile. Izolują się od otoczenia, koleżanek i kolegów. Boją się odrzucenia oraz wyśmiewania przez rówieśników. Metoda IMD2G pozwala rozwiązać ten uciążliwy problem oraz uchronić nasze dziecko przed odrzuceniem przez środowisko, które go otacza.

Poczuj się jak gwiazda

Metoda ta cieszy się dużym powodzeniem oraz uznaniem. Najlepszym dowodem na to jest, iż korzystają z niej również osoby znane nam z telewizji, aktorki, prezenterki, itp. ale także panowie. Wymienić tu można znaną aktorkę Krystynę Tkacz, prezenterkę Annę Popek oraz Ewę Kuklińską, Dariusza Kordka, Dominikę Ostałowską, Shazzę, a ostatnio znaną aktorkę młodego pokolenia Małgorzatę Socha i aktora Pawła Wilczaka oraz wiele innych. Skoro tak wiele znanych twarzy uznało tę metodę za najlepszą czas najwyższy aby każdy z nas spróbował, a na pewno nie pożałuje. A zaskakujące efekty poprawią nasze samopoczucie i sprawią, że na naszej twarzy pojawi się satysfakcja i zadowolenie, iż ta inwestycja opłaciła się.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Witajcie moje drogie! Opowiem Wam o tym jak było ze mną i przedłużaniem włosów. Pierwszy raz skusiła mnie niska cena – strasznie się zawiodłam. Szukałam wtedy pomocy u innej profesjonalnej fryzjerki. Tak trafiłam na Panią Ewę. Dopiero u Pani Ewy dowiedziałam się, dlaczego to co poprzednia fryzjerka zrobiła mi na głowie było tak okropne. Fryzjerki próbują oszczędzać na włosach , na popularnym serwisie aukcyjnym kupują najtańszej jakości pasemka włosów czyli podróbki o niskiej gęstości i bardzo cienkie. Nie chcą po prostu w nas zainwestować, a zdecydowanie chcą jak najwięcej zarobić. Poza tym musicie uważać na niektóre Panie zajmujące się tym dodatkowo – jako zajęciem na weekendy i tanim sposobem na zarobienie pieniędzy. Raz dałam się tak naciągnąć. Teraz nauczona na swoich błędach mogę z całą stanowczością polecić Wam jak nie dać się oszukać. Po pierwsze proponuję poczytać co nie co o samym zabiegu i metodach jakich można użyć. Zajrzyjcie koniecznie na Beauty for You. Tam można wszystko na spokojnie przeczytać, jest opisane każde z rodzajów przedłużania. Potem dopiero zastanówcie się i zadecydujcie co będzie dla Was najlepsze. Ja wybrałam najnowszą metodę na rynku – infralight. Szybko i bezpiecznie. Ja sobie cenię, bo łączenia są bardzo wytrzymałe – ale muszą być profesjonalnie założone. Trzymają się zdecydowanie lepiej niż wykonane innymi urządzeniami. Chętnie doradzę i powiem Wam jak takie włosy potem pielęgnować – nie jest trudne, ale trzeba znać tajniki i odpowiednie sposoby. Mam nadzieję że Wam nieco wyjaśniłam, w razie czego piszcie na PW i powiem Wam więcej :)
/3 lata temu
wiecej na ten temat przeczytam na tej stronie: http://www.rehab.net.pl
/7 lat temu
Chyba nie zdecydowałabym się na doczepienie sztucznych włosów. Na stronie salonu berendowicz&kublin, czytałam że jednym z bezpieczniejszych dla włosów jest przedłużanie włosów metodą Racoon. Gdzie używał się wyłącznie naturalnych kosmyków i przymocowuje za pomocą hipoalergicznego wosku.