POLECAMY

Poradnik golenia zarostu dla mężczyzn

Jak prawidłowo golić zarost na twarzy? Czy maszynka elektryczna jest lepsza niż jednorazowa? Kiedy warto usunąć włosy na stałe za pomocą lasera? Jak przygotować skórę do golenia? Jak dbać o skórę po goleniu? Dlaczego nie należy golić się pod włos?
Poradnik golenia zarostu dla mężczyzn

Po pierwsze: nawilżać skórę przed goleniem

Golenie włosów na twarzy to trudna sztuka. Panowie, którzy wykonują tę czynność codziennie z całą pewnością nabrali takiej wprawy, że stają się w tej dziedzinie ekspertami i wiedzą, że przed goleniem włosów należy przygotować skórę do tego zabiegu. 

W pierwszej kolejności twarz trzeba nawilżyć kremem, pianką do golenia lub żelem. Dlaczego jest to tak bardzo ważne? 

  1. Preparat ma działanie nawilżające, co sprawia, że skóra będzie mniej wysuszona i zacznie lepiej przyjmować ostrze maszynki lub brzytwy. 
  2. Współczesne preparaty do golenia mają właściwości podnoszące włos, dzięki czemu golenie staje się łatwiejsze.

Po drugie: golić  zgodnie z kierunkiem wzrostu

Zanim przystąpisz do golenia, sprawdź kierunek wzrostu włosa (wystarczy jednorazowe określenie, ponieważ włosy nie zmieniają z czasem kierunku wzrostu). Następnie delikatnie gol się w tym kierunku. 

Dlaczego ma to znaczenie? Okazuje się, że w ten sposób mniej podrażnia się skórę, dzięki czemu nie jest ona zaczerwieniona po goleniu. 

Ponadto podczas golenia nie można zbyt mocno przyciskać maszynki do skóry i w efekcie przycinać włosków zbyt krótko. To może sprawić, że rosnąc, będą one drażniły skórę, co może doprowadzić do zapalenia mieszka włosowego lub wrastania włosa w skórę.  

Po trzecie: zadbać o skórę po goleniu

Po zakończeniu golenia nie wystarczy usunąć pianki z twarzy. Konieczne jest też nawilżenie twarzy kosmetykami o działaniu nawilżającym, a także łagodzącym podrażnienia skóry. Pomoże to zamknąć pootwierane pory skóry (wpływ gorącej wody), a także złagodzi  kontakt delikatnej skóry twarzy z ostrą maszynką. 

Zobacz też: Chirurgia plastyczna mężczyzn - jak poprawić męski wygląd?

Zalety golenia maszynką elektryczną

Niektórzy panowie nie wyobrażają sobie golenia zarostu inaczej niż za pomocą maszynki elektrycznej. Główną jej zaletą jest umieszczenie przez producenta metalowej siateczki, która ma za zadanie chronić skórę przed zbyt mocnym kontaktem z ostrzem maszynki. Dzięki temu włosy nie są przycinane za krótko i później nie wrastają w skórę podczas odrastania. Poza tym skóra nie jest tak podrażniona jak podczas bezpośredniego kontaktu z ostrzem.

Dodatkowym atutem jest możliwość golenia na sucho, nawet w samochodzie.

Zabieg laserowy usuwa zarost na stałe

Niektórzy panowie chcą lub muszą golić się codziennie (część z nich z powodu bujnego zarostu). Dla nich współczesna kosmetologia oferuje możliwość usunięcia włosów na stałe.

Wystarczy umówić się na wizytę do salonu kosmetycznego, gdzie wykonuje się zabiegi usuwania włosów za pomocą lasera. Przed zabiegiem dermatolog musi:

  • ocenić stan skóry,
  • poinformować o kosztach,
  • poinformować go ilości zabiegów, które trzeba będzie wykonać.

Podczas depilacji laserowej niszczy się cebulki włosa, dzięki czemu nie wszystkie włosy  ponownie wyrastają. Aby usunąć wszystkie włosy lub ich większość, potrzebnych jest kilka zabiegów. Koszt takiego zabiegu nie jest mały, ale okazuje się, że po przeliczeniu pieniędzy, jakie należy wydać na maszynki do golenia i pianki, zwraca się z nawiązką.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

Zobacz też: Jak zapobiegać łysieniu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (23)
/7 miesięcy temu
Niestety nic nie zastąpi porządnego golenia brzytwą przy użyciu naturalnych mydeł do golenia w których nie ma chemii :) Polecam
/rok temu
@yago, jeśli masz trudny w utrzymaniu, gęsty zarost, to myślę że Braun z serii 9 jest dla Ciebie odpowiedni. Technologia Syncro Sonic pozwala maszynce na analizowanie gęstości zarostu w danym miejscu i dostosowanie mocy. To na prawdę działa.
/rok temu
Czytam sporo o golarce Braun S09. Zastanawiam się nad kupnem. Ciekawi mnie ta technologia Syncro Sonic. To na prawdę działa?
POKAŻ KOMENTARZE (20)