POLECAMY

Placenta w walce z wypadaniem włosów

Placenta to wyciąg z łożyska zwierzęcego, które pomaga w przypadku łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Jak stosować placentę i gdzie ją kupić?

placenta

fot. Fotolia

Nadmierne wypadanie włosów, które w prostej linii prowadzi do łysienia, jest problemem ogromnej rzeszy ludzi. Na szczęście zastosowanie prawidłowego leczenia pod kontrolą specjalisty w zdecydowanej większości przypadków pomaga uporać się z tym zjawiskiem. W internecie można znaleźć  sporo informacji o cudownym działaniu placenty. Czym jest ten środek i jak należy z niego korzystać?

Dobroczynne działanie kwasu z łożyska

Placenta jest wyciągiem z łożyska zwierzęcego. Nieprzypadkowo stosuje się ją w kuracji przy wypadaniu włosów. Powszechnie wiadomo, że łożysko jest organem umożliwiającym przenikanie wszystkich składników odżywczych do płodu. Fakt ten wykorzystuje trychologia, czyli nauka zajmująca się walką z problemami z włosami.

Z łożyska pobierany jest kwas dezoksyrybonukleinowy, z którego otrzymywany jest związek protein i aminokwasów. W ten sposób powstaje środek leczniczy doskonale wspomagający terapię łysienia.

Placentę powszechnie wykorzystuje się w produkcji specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych do włosów, które dodatkowo zawierają cały zestaw witamin. Taki związek ma zapewniać kosmykom lepsze przyswajanie środków odżywczych i wzmacniać cebulki. Efektem jest znaczne powstrzymanie wypadania włosów.

Ampułka z tajemniczą zawartością

Placenta najczęściej dostępna jest w postaci ampułek i stosuje się ją miejscowo. Środki zawierające ten składnik sprzedawane są w aptekach, ale można je także znaleźć w sklepach internetowych.

Stosowanie jakichkolwiek środków pielęgnacyjnych do włosów, które mają powstrzymać łysienie, powinno odbywać się pod nadzorem i za przyzwoleniem lekarza dermatologa lub trychologa. Nieodpowiedni dobór specyfiku może bowiem przynieść dużo więcej szkody niż korzyści.

Stosowanie preparatów z zawartością placenty znacznie poprawia kondycję włosów, wzmacnia ich tkanki, a efektem długotrwałej kuracji jest zauważalne zagęszczenie fryzury. Na głowie zaczynają pojawiać się świeże włoski, które z czasem nabiorą grubości i odpowiedniego połysku. Placenta świetnie wpływa również na te kosmyki, które jeszcze nie zdążyły wypaść.

Placenta ma zbawienny wpływ na całą skórę głowy. To od stopnia jej odżywienia w dużej mierze zależy kondycja włosów.

Zobacz też: Kosmetyki do włosów z keratyną!

Jak i kiedy stosować placentę?

Wskazaniem do rozpoczęcia kuracji z użyciem placenty są pierwsze oznaki łysienia. Lekarze często przepisują ten środek osobom, które narzekają na łamliwość włosów i ich osłabienie. Placenta może być także bardzo skuteczna w walce z łysieniem plackowatym.

Pamiętajmy, że placenta jest środkiem leczniczym a nie kosmetycznym. Decyzję o rozpoczęciu kuracji powinien więc podjąć lekarz dermatolog lub trycholog, który na podstawie dokładnych badań oceni, z jakim typem łysienia mamy do czynienia.

Środki z placentą są łatwe w aplikacji. Na umyte włosy nakłada się zawartość ampułki. Warto przy tym wolno i dokładnie masować skórę głowy. Zabieg powtarza się przez kilka tygodni. Po zakończeniu kuracji można profilaktycznie sięgać po placentę np. raz w tygodniu.

Pamiętajmy, że w przypadku bardziej skomplikowanych typów łysienia, szczególnie tych o podłożu nerwowym i genetycznym, stosowanie placenty może nie przynieść żadnych długotrwałych rezultatów. Konieczna będzie wtedy konsultacja ze specjalistą, który zaproponuje bardziej skuteczne metody leczenia.

Zobacz też: Skąd się biorą rude włosy u dziecka?

Materiał stworzony przez ekspertów Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 miesiące temu
Polecam produkt Koxidil z Kosswella jest to serum które, zapobiega wypadaniu włosów, poprawia mikrokrążenie skóry głowy, stymuluje aktywność komórkową u nasady włosów
/4 miesiące temu
Polecam produkt Koxidil z Kosswella jest to serum,które zapobiega wypadaniu włosów, poprawia mikrokrążenie skóry głowy, stymuluje aktywność komórkową u nasady włosów.
/rok temu
kilka tygodni temu zaczęły mi wypadać włosy. stosowałam jakies rózne środki ale do szału doprowadzała mnie ich aplikacja - albo musiałam siedzieć z jakimiś maseczkami na głowie albo nakładać jakieś cuda o bliżej nieokreślonej konsystencji. Rezultaty oczywiście zerowe. w końcu trafiłam na fajną panią farmaceutkę która poleciła mi plastry dermastic. sa małe i w ogóle ich nie widać. ciekawa jestem efektów, ale podobno na prawde pomaga - mam nadzieje ze mnie również :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)