POLECAMY

Placenta - nietypowa kuracja dla włosów

Placenta to inaczej łożysko. Preparaty w ampułkach, zawierające placentę, są stosowane w kuracjach do włosów. Placenta umożliwia włosom optymalne wchłanianie składników odżywczych, które producenci dodają do produktów pielęgnacyjnych do włosów. Dowiedz się więcej o kuracji włosów placentą!
Placenta - nietypowa kuracja dla włosów

Czym jest placenta?

Placenta to wyciąg z łożyska zwierzęcego. Łożysko jest organem, który  umożliwia wchłanianie składników odżywczych. Za pośrednictwem kwasu dezoksyrybonukleinowego zawartego w płynnym, rozpuszczalnym w wodzie łożysku, otrzymujemy bogaty związek protein i aminokwasów.

Placenta jest wykorzystywana w produkcji preparatów pielęgnacyjnych do włosów. Do preparatów producenci dodają witaminy, określone dla funkcji żywienia cebulki włosa oraz irygacji miejscowej. Preparaty z placentą wzmacniają cebulki i mają powstrzymać wypadanie włosów.

Polecamy: Czym się różni maska do włosów od odżywki?

Jaki jest efekt stosowania preparatów z placentą?

Preparaty zawierające placentę sprawiają, że następuje wzmocnienie tkanki włosa, która nabiera grubości, zwiększa objętość, nadaje włosom połysk i jedwabistość. Ten nietypowy składnik głęboko odżywia włosy i skórę głowy, zapobiega wypadaniu włosów.

Bardzo często szkodzimy sobie nieodpowiednio dobranymi kosmetykami. Placenta wydaje się świadomym, choć nietypowym wyborem.

Czytaj też: Jak odżywić łamliwe włosy?

Z włosami u trychologa

Placenta jest składnikiem kuracji trychologicznych. Są to kuracje lecznicze dla skóry głowy i włosów. Dzięki konsultacji ze specjalistą trychologiem i odpowiedniemu badaniu, można dobrać najbardziej efektywną kurację dla włosów. Preparaty z placentą są stosowane m. in. w przypadku słabych i łamliwych włosów, jako środek na łysienie plackowate.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)