POLECAMY

Pielęgnacja włosów na wiosnę – 5 korków

Chcesz, aby twoje włosy wiosną i latem odzyskały swój naturalny wdzięk? Dowiedz się, jak prawidłowo je pielęgnować, aby nie były matowe, łamliwe i zniszczone. Oto 5 kroków na drodze do zadbanych włosów.

Pielęgnacja włosów na wiosnę

fot. Fotolia

Włosy po zimie są przesuszone i matowe, końce częściej niż podczas pozostałych pór roku  rozdwajają się i łamią, a fryzura puszy i nie ma sposobu, by ją ujarzmić. Jednym słowem włosy wyglądają na zmęczone, a przez to wiosenna fryzura zamiast imponować świeżością nadaje się jedynie do ponownego ukrycia pod czapką.

Kto za to odpowiada? Winić należy uszkodzenia mechaniczne, silne wiatry, niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze ogrzewanych zimą pomieszczeń. Do kiepskiej kondycji włosów przyczynia się niewłaściwe ich traktowanie, szczególnie intensywnymi zabiegami chemicznymi, a nawet nieumiejętna pielęgnacja. Co więc zrobić, aby włosy mogły odzyskać siły? Trzeba im pomóc. Jak?

Pielęgnacja włosów na wiosnę

Krok 1. Oczyszczenie włosów i skóry głowy

Po pierwsze oczyszczamy włosy i skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru środków do stylizacji. Jest to niezbędna czynność, by przygotować fryzurę do właściwego odżywienia po zimie. Taki zabieg ułatwi składnikom aktywnym, zawartym w środkach do pielęgnacji, wniknięcie głęboko do wnętrza włosa. Włosy oczyszczą specjalne szampony, natomiast skórę głowy najlepiej poddać zabiegowi mikrodermabrazji. Zabieg ten możesz wykonać sama w domu lub wybrać się do salonu fryzjerskiego.

Krok 2. Podcinamy włosy

Podcięcie włosów po zimie to konieczność! Końcówka włosa to jego najstarsza część i najdłużej narażona jest na uszkodzenia mechaniczne. Bezwzględnym sygnałem, który powinien zadecydować o cięciu, są rozdwojone końcówki. Brak strzyżenia w takiej sytuacji spowoduje dalsze rozdwajanie się włosów.

Krok 3. Profesjonalna regeneracja

Poza codzienną pielęgnacją, myciem, szczotkowaniem i odżywianiem włosów, warto zastosować profesjonalną kurację regenerującą, która zagwarantuje długotrwałą poprawę stanu włosa i zlikwiduje ubytki w jego strukturze. Zabieg regenerujący sprawi, że włosy odzyskają kondycję, elastyczność, puszystość i połysk, a także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i właściwe nawilżenie. Kuracje regenerujące powinny być wykonywane nie częściej niż raz na 2-4 tygodni. Warto wykonać je w salonie fryzjerskim, gdzie stylista dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu. 

Przeczytaj: Stosowanie maski do włosów krok po kroku

Krok 4. Dobre kosmetyki na co dzień

Szampon, odżywka do spłukiwania stosowana po każdym myciu, jak również maska nakładana regularnie (jednak nie częściej niż raz w tygodniu), powinny być dobrane indywidualnie do potrzeb włosów.

Krok 5. Koloryzacja

Nie jest konieczny, ale z pewnością stanie się dopełnieniem wiosennej pielęgnacji. Co jest modne w tym sezonie? Rządzą wielotonowe koloryzacje, z użyciem różnych odcieni tej samej barwy, dzięki którym włosy zyskają optycznej objętości. Ten sezon to czas czerwieni, fioletów, ciepłych brązów, chłodnych czekolad i rudości. Faworytem wśród blondów jest zdecydowanie zimna platyna, choć na ulicach zobaczymy też ciepłe odcienie jasnego beżu.

Autor: Paweł Matracki, ekspert marki Biovax L’biotica

Polecamy: Oczyszczanie skóry głowy krok po kroku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Czytałam ostatnio opinię, że już nawet sam wybór suszarki może zmienić kondycję naszych włosów! Suszarki jonizujące mogą sprawić, że nasze włosy będą mniej się elektryzowały i wysychały. Ja miesiąc temu zamówiłam sobie taką suszareczkę kjkosmetyki24.pl/pl/fox-smart-front-suszarki-z-jonizacja.html i już widzę powoli efekty. jesli też macie taki problem to gorrrrąco polecam!
/4 lata temu
jest wiele sposobów,ale odkryłam jeszcze jedne jeśli chodzi o pielęgnację włosów, mianowicie olej lniany. świetnie robi moim włosom a cenowo nie wychodzi drogo, przynajmniej w oleofarm :) olej mają coraz większe zastosowanie w kosmetyce :)
/4 lata temu
Ja ograniczam się do podcinania dwa razy w roku oraz stosowania dobrej maseczki raz w tygodniu. Czasem kładę taką z jajka i olejku rycynowego, ale częściej do włosów wysuszonych Biovaxa. Daje dobre efekty.