POLECAMY

Jak dbać o włosy farbowane w wakacje?

Najbardziej szkodzi im promieniowanie słoneczne, które uszkadza ich osłabione farbowaniem łuski. Dlatego tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja
Jak dbać o włosy farbowane w wakacje? fot. FREE/Imaxtree

Pielęgnacja włosów farbowanych latem wcale nie jest prosta. Włosom szkodzi bardzo promieniowanie słoneczne, które sprawia, że szybciej wypłukują się pigmenty i kolor blaknie.

Aby wrócić z wakacji z tym samym odcieniem włosów, powinnaś systematycznie chronić je kosmetykami zawierającymi filtry UV
– przekonuje Agnieszka Górska, szkoleniowiec marki Kevin Murphy.

Jak zatem pielęgnować włosy farbowane latem? Po wyjściu z basenu warto od razu zmyć z włosów resztki chloru, który może zmieniać ich kolor. Dobrze jest nakładać na włosy kosmetyki w formie olejków, które nie tylko je odżywiają i uelastyczniają, lecz także zawierają naturalne filtry UV.

Jeżeli farbujesz włosy na szybko blaknące kolory takie jak czerwienie czy rudości, koniecznie zabierz ze sobą na wakacje saszetkę z szamponem koloryzującym w podobnym odcieniu. Dzięki temu ekspresowo przywrócisz fryzurze intensywny kolor.

To Ci się może przydać: Mleczko Color Vitality (KMS California, 150 ml, 81 zł); Maska do włosów koloryzowanych Color Endure (Joico, 250 ml, 90 zł); Lotion Ciemne Włosy (Seboradin, 200 ml, 26 zł)
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)