POLECAMY

Fakty i mity dotyczące pielęgnacji włosów

Czy częste mycie włosów sprawia, że szybciej się przetłuszczają? Czy odżywkę należy wcierać w skórę głowy? Poznaj fakty i mity dotyczące pielęgnacji włosów.
Fakty i mity dotyczące pielęgnacji włosów fot. FREE

1. Włosów nie należy myć codziennie, bo szybciej się przetłuszczają.

MIT Częstotliwość mycia włosów odpowiednio dobranymi kosmetykami nie ma wpływu na ich przetłuszczanie. Włosy myj tak często, jak zajdzie taka potrzeba. Używaj łagodnych szamponów przeznaczonych do codziennego stosowania.

2. Używanie suszarki niszczy włosy

MIT Suszenie nie niszczy włosów, jeśli będziesz to robić prawidłowo, a wcześniej zabezpieczysz swoje kosmyki termoochronnym spray'em. Takim jak Pantene Nabłyszczająca Odżywka w spray'u Chroniąca Przed Wysoką Temperaturą. Ten produkt pomaga chronić każde pasmo włosów przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą i nadaje włosom blask. Staraj się też suszyć włosy niezbyt gorącym powietrzem, z odległości ok. 30 cm. Warto również zaopatrzyć się w urządzenie z funkcją jonizacji powietrza.

3. Przy łojotoku używaj silnie odtłuszczających szamponów

MIT Tak silne preparaty jedynie wysuszają skórę głowy i wręcz mogą pogorszyć łojotok. Gruczoły łojowe zostają bowiem pobudzone do wykonania jeszcze intensywniejszej pracy. Przy przetłuszczających się włosach najlepiej sprawdzą się łagodne szampony, które normalizują wydzielanie łoju.

4. Na włosy cienkie i delikatne też można nakładać odżywkę i maski

PRAWDA Masz włosy cienkie i delikatne, ale nie używasz odżywek, bo boisz się, że to zbytnio je obciąży? To błąd! Wystarczy bowiem dobrać odpowiednie kosmetyki. Wypróbuj produkty Pantene Aqua Light. Ta linia została stworzona z myślą o włosach cienkich i delikatnych.

5. Odżywki do włosów należy wcierać również w skórę głowy

MIT To nie skóra głowy potrzebuje odżywki, a włosy. Wcieranie w nią odżywki spowoduje tylko szybsze przetłuszczanie się włosów. Niewielką ilość odżywki nakładaj mniej więcej od połowy długości włosa.

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)