POLECAMY

Pielęgnacja wbrew regułom

Suszarka niszczy włosy, olejki obciążają... Nie daj się zwieść tym i innym stereotypom dotyczącym pielęgnacji i stylizacji. Poznaj zasady, które warto złamać.
Pielęgnacja wbrew regułom fot. FREE

Wyprostowane włosy są sexy

Tak, pod warunkiem, że nie są wyprostowane na blachę. Taki look jest już dawno niemodny i dlatego sprawia trochę tandetne wrażenie. Włosy muszą wyglądać w miarę naturalnie.
Staraj się prostować i wygładzać włosy za pomocą szczotki i kosmetyków. Tym bardziej, że zbyt często używana prostownica może przesuszać włosy i powodować ich puszenie się
- tłumaczy stylista fryzur Piotr Jesionkiewicz.

Cienkie włosy wymagają mocniejszej stylizacji

Mocno utrwalające żele i pianki nałożone na cienkie włosy, przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. Obciążona kosmetykami fryzura traci puszystość, poza tym efekt jest krótkotrwały. Delikatnym włosom wystarczy trochę kosmetyku dodającego objętości, najlepiej w sprayu.
Objętość świetnie zwiększa też lakier. Spryskaj nim nie tylko wierzch fryzury, ale także włosy od spodu. Potem przez 5 minut susz je letnią suszarką. Ciepłe powietrze sprawi, że włosy nie będą się sklejać
- radzi Piotr Jesionkiewicz.

Olejki obciążają włosy

Nie, za to pięknie je nabłyszczają i uelastyczniają. Poza tym znakomicie zapobiegają ich elektryzowaniu. Trzeba tylko aplikować je dość oszczędnie. Nakładaj je od połowy długości włosów, nigdy przy ich nasadzie.

Długie włosy dodają lat

Długość fryzury jest sprawą indywidualną, nie dobiera się jej do wieku, tylko do osobowości i potencjału włosów. Jeżeli masz ładne, zadbane włosy i chcesz, aby były długie, nie obawiaj się, że ich długość czy kolor cię postarzy
- przekonuje stylistka fryzur Jaga Hupało.

Przykład wielu gwiazd m.in. Demi Moore, Moniki Bellucci, Sandry Bullock czy Penelope Cruz pokazuje, że długie włosy mają raczej działanie odmładzające. Piotr Jesionkiewicz odradza jednak noszenie długich, ciemnych włosów, jeśli masz kilka kilogramów za dużo. Taka fryzura może sprawiać, że sylwetka będzie wyglądała jeszcze ciężej.

Odrosty wyglądają nieestetycznie

Tak, jeśli jest to prawdziwy odrost, w dodatku odsłaniający siwe włosy. Jednak teraz bardzo modne są odrosty wykonane celowo przez fryzjera. Najlepiej wyglądają na długich włosach. Aby uniknąć przerysowanego efektu, kontrast kolorów nie powinien być zbyt duży.

Kręcone włosy nie wyglądają elegancko

- Wyglądają super, pod warunkiem, że mają połysk i sprężystość - podkreśla stylista. - Zamiast rozprostowywać je na siłę, zadbaj, aby były nawilżone, a ich skręt podkreślony kosmetykami. Stosuj kosmetyki nawilżające. Dzięki nim włosy mniej się puszą i są pełne blasku - dodaje.

Używanie suszarki szkodzi włosom

Nie, a suszarka z jonizacją nawet pielęgnuje włosy i dodaje im objętości. Jedynie włosy kręcone wyglądają lepiej, gdy schną bez użycia suszarki - podkreśla Piotr Jesionkiewicz. Nałóż na włosy kosmetyk podkreślający loki i pozwól im wyschnąć. Będą miały ładniejszy skręt i sprężystość.

Blond odmładza

Nie zawsze. Według Jagi Hupało blond może rozświetlać twarz. Ale jeśli odcień nie wygląda naturalnie, a włosy są zniszczone i matowe, twarz zostanie pozbawiona energii i wyrazu. - Czynników odmładzających szukałabym w harmonii kolorystycznej i blasku włosów - tłumaczy.

Prostuj włosy niezbyt nagrzaną prostownicą

Po umyciu włosów i nałożeniu na nie kosmetyku chroniącego przed wysoką temperaturą, dokładnie je wysusz. Starannie rozczesz i pasmo po paśmie prostuj nagrzaną prostownicą.
Jeżeli urządzenie nie będzie miało wystarczającej temperatury, a ty usilnie będziesz chciała wyprostować włosy, nie uzyskasz pożądanego efektu. Natomiast struktura włosów i tak będzie osłabiona
- tłumaczy Jaga Hupało.

Upięcia są tylko na wieczór

W tym sezonie upięcia nosi się nie tylko na wieczór, także na dzień. Małe gładkie koczki czy zabawne upięcia z warkoczyków są seksowne, a zarazem dziewczęce. Idealne do pracy i do szkoły. Można dodatkowo ozdobić je modnymi spinkami - efekt będzie bardziej nowoczesny.


Podcinaj włosy co 6 tygodni

- Częste strzyżenie daje możliwość utrzymania linii fryzury, ale nie przyspieszy wzrostu włosów - tłumaczy Jaga Hupało. - Krótkie włosy wymagają podcinania nawet co 3-4 tygodnie, długie rzadziej, nawet co 3 miesiące - dodaje Piotr Jesionkiewicz.

konsultacja: Jaga Hupało (Pracownia Jagi Hupało, ul. Burakowska 6/7, Warszawa) oraz Piotr Jesionkiewicz (ul. Emilii Plater 9/11, Warszawa).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)