POLECAMY

Pielęgnacja osłabionych włosów

Twoje włosy wypadają garściami? Spokojnie - znamy sposoby, by temu zapobiec. Dermatolog podpowiada, jak poprawić ich kondycję.
Pielęgnacja osłabionych włosów fot. FREE
Od jakiegoś miesiąca czuję się osłabiona, nie mam energii. Zauważyłam, że wypada mi dużo włosów, które stały się matowe i suche, rozdwojone na końcach. Czy to coś poważnego? Jak poprawić ich kondycję i wygląd?


Powodem pani kłopotów może być sezonowe ogólne osłabienie, o które łatwo jesienią i zimą. Kondycja włosów w dużej mierze zależy od tego, co dostarczamy organizmowi. Włosy magazynują w dużych ilościach minerały, np. krzem, cynk czy magnez. Przy ich niedoborze organizm „zabiera” je z miejsc, w których są mniej potrzebne. To powoduje, że włosy stają się matowe, łamliwe, wypadają.

Aby temu zapobiec, należy dostarczyć im odpowiednich składników, w tym: aminokwasów siarkowych, takich jak cysteina i metionina (pełnią funkcję budulcową), witamin z grupy B, A, E (wspomagają wzrost i chronią przed chorobami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ograniczają przetłuszczanie się włosów, zaopatrują mieszki włosowe w składniki odżywcze) oraz minerałów, takich jak cynk, miedź, żelazo i krzem (są niezbędne w procesie wzrostu, zapewniają im sprężystość).

Składniki te można dostarczać organizmowi na trzy sposoby:
- za pomocą zabiegów mezoterapii, szybko aplikujących pod skórę substancje aktywne;
- suplementami opartymi na bazie skrzypu i pokrzywy;
- za pomocą diety wzbogaconej marchwią, papryką, brokułami, olejami roślinnymi, mlekiem, warzywami zielonolistnymi, płatkami owsianymi, otrębami pszennymi i soją.

Uwaga! Opisane objawy mogą sugerować także niedoczynność tarczycy. Najpierw trzeba to zweryfikować i w konsultacji z endokrynologiem uregulować poziom hormonów.

radziła: dr Agnieszka Bliżanowska - dermatolog

Masz problem z włosami? Zadaj pytanie na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)