POLECAMY

... czyli jak pielęgnować pasma z zewnątrz, a jak w środku?

Włosy kobiet, które ukończyły już 40sty rok życia, to z reguły pasma wymagające dogłębnej, wielopłaszczyznowej pielęgnacji. Zabiegi fundowane takim właśnie włosom, powinny więc obejmować zarówno dogłębne nawilżanie jak i odbudowę oraz regenerację zniszczonych końcówek.

Włosy kobiet, które ukończyły już 40sty rok życia, to z reguły pasma wymagające dogłębnej, wielopłaszczyznowej pielęgnacji. Zabiegi fundowane takim właśnie włosom, powinny więc obejmować zarówno dogłębne nawilżanie jak i odbudowę oraz regenerację zniszczonych końcówek.

Co więcej, aby włosy były naprawdę zdrowe i silne, powinny one być także odżywiane od wewnątrz. W jaki więc sposób panie po czterdziestym roku życia powinny – w praktyce – pielęgnować swoje pasma, aby już zawsze były one piękne, zdrowe i naturalnie lśniące?

Po pierwsze: zadbaj o codzienną pielęgnację swoich włosów

Zabiegi takie jak częsta stylizacja za pomocą kosmetyków utrwalających czy też koloryzacja, a nawet trwała ondulacja, mogą w sposób negatywny wpłynąć na kondycję każdych, nawet tych najzdrowiej wyglądających włosów. Czy w związku z powyższym powinnaś zaprzestać stosowania takich właśnie zabiegów, które pozwolą Ci zmieniać styl uczesania swoich włosów? Z całą pewnością byłoby to dość zdrowe rozwiązanie, jednak zamiast rezygnować ze stylizacji, wystarczy pamiętać o… odpowiedniej pielęgnacji. Przecież zmienność stylów jest poniekąd wpisana w samą naturę kobiety, dlatego też decyzja o zaprzestaniu przykładowo: zmiany koloru włosów, mogłaby być dla kobiety decyzją co najmniej ciężką do podjęcia. Na szczęście dziś, w XXI wieku, a więc czasach zaawansowanych technologicznie, takie wyrzeczenia nie są już koniecznością. Obecnie dostępna jest bowiem bardzo duża ilość różnego rodzaju produktów, mających na celu zarówno wspomnianą odbudowę i regenerację włosów, jak i dodatkowo zapewniających właściwą ochronę. A w jakie produkty powinny wyposażyć swoją łazienkę kobiety, które ukończyły 40sty rok życia? Przede wszystkim powinny to być artykuły wykazujące właściwości silnie nawilżające i odżywcze. Należy zacząć zwłaszcza od zakupu preparatów służących do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, a więc szamponu jak również odżywki do włosów. A czym kierować się w trakcie ich wyboru? Przede wszystkim składem kosmetyku oraz zawartymi w jego recepturze składnikami aktywnymi. Godne polecenia będą więc wszystkie kosmetyki zawierające w swojej recepturze takie cenne składniki jak między innymi oliwę z oliwek, olej kokosowy, 5- cio procentowy ekstrakt z miodu, mleko kozie, witaminy i minerały, jak również cenne ekstrakty, przykładowo ekstrakt pozyskiwany z pestek grapefruita. Warto zauważyć, że wszystkie powyżej wymienione substancje będziesz mogła odnaleźć zarówno w różnego rodzaju pielęgnujących szamponach, jak i odżywkach czy też balsamach. Na tym jednak pielęgnacja włosów się nie kończy. Poza systematycznym stosowaniem odpowiednio dopasowanych do swoich kosmyków, produktów, kobiety powinny pamiętać o tym, aby raz, a najlepiej dwa razy w tygodniu, zafundować swoim włosom swego rodzaju, terapię wygładzającą. W tym celu należy zaopatrzyć się w produkty wykazujące z kolei silne działanie wygładzające. Dzięki temu domknięte zostaną łuski włosów, co w dalszej części zapobiegnie zarówno ich rozdwajaniu się, jak i nadmiernemu puszeniu. Oczywiście pomocne będą zwłaszcza profesjonalne maseczki do włosów. Tego rodzaju produkty zapobiegają nadmiernej utraty wilgoci, działają regenerująco i nawilżająco, ułatwiają czynność rozczesywana oraz zapewniają włosom miękkość. Składniki aktywne, obecne w tym właśnie rodzaju wyrobie, to przede wszystkim ekstrakt z miodu, limonki czy też wyciągi z orzecha brazylijskiego.

Po drugie: nie zapominaj o wewnętrznej pielęgnacji!

Równie ważna, co pielęgnacja zewnętrzna, jest wewnętrzna pielęgnacja Twoich pasm. I – chociaż w przypadku zabiegów zewnętrznych ich zastosowanie wydaje się aż nader proste – to w wypadku pielęgnacji wewnętrznej może pojawić się sporo pytań. A na czym w praktyce polegają takie, nazwijmy to, zabiegi? Przede wszystkim na przyjmowaniu odpowiedniej ilości zróżnicowanych witamin i minerałów. Naturalnie najlepszym ich źródłem będą posiłki, zakładające przyswajanie różnorodnych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiet, które ukończyły już 40sty rok życia. A co w takim razie powinny jeść Panie, aby mieć już zawsze piękne i zdrowe włosy? Przede wszystkim w codziennym menu nie powinno zabraknąć takich produktów jak między innymi zarodki pszenne, soja, płatki owsiane, otręby pszenne, mięso, drób, ryby, owoce morza, jajka, niełuskany ryż, gruboziarniste kasze, makarony razowe, pestki słonecznika, nasiona sezamu, kiełki pszenicy, orzechy czy gruboziarniste kasze bądź też makarony razowe. Jeśli jednak naszym celem są piękne włosy, lecz zmiana codziennego menu po prostu nie wchodzi w grę, to zawsze możemy pokusić się o przyjmowanie gotowych już, odpowiednio skomponowanych suplementów diety. Takie środki, dostępne bez recepty w każdej aptece na terenie całego kraju, wyraźnie wpłyną na poprawę ogólnej kondycji całego organizmu. Niemniej jednak z całą pewnością warto zauważyć, że istnieją specjalne tabletki, których skład został opracowany właśnie z myślą o potrzebach włosów. Wówczas takie preparaty zawierają w swojej recepturze między innymi skrzyp polny, cynk, kwas foliowy, żelazo, jod czy też beta karoten.
Włosy kobiet, które ukończyły już 40sty rok życia, to pasma stosunkowo „kapryśne”, a jednocześnie wymagające odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. Aby zabiegi, na których zastosowanie się zdecydujesz, w rzeczywistości przynosiły Ci pożądane skutki, muszą być one wykonywane systematycznie. Naturalnie nie bez znaczenia pozostaje sam skład zastosowanych kosmetyków, ponieważ im więcej składników aktywnych – tym dla Twoich włosów lepiej. Oczywiście taka sama zasada działania tyczy się preparatów dostępnych w formie tabletek, czyli po prostu suplementów diety.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Zgadzam się - odżywianie włosów i nawilżanie to podstawa, sama używam eliksiru Biovax, czyli miksu kilku cennych olejków. Proszę tylko redagować artykuł i unikać rażących błędów takich jak "40stce". Nie ma takiego słowotworu, za to jest 40., 30. 20. itd.