Pianka do włosów - działanie i prawidłowa aplikacja

Czy na pewno wiesz jak działa pianka do włosów? Jak należy prawidłowo nakładać piankę na włosy i jakiej ilości pianki nie należy przekraczać? Czy piankę można stosować na przetłuszczające się włosy? Styliści Look Expert udzielają praktycznych porad na temat używania pianki do włosów.
/ 23.12.2013 15:30

Pianka do włosów to jeden z podstawowych, a zarazem najbardziej wszechstronnych kosmetyków stylizujących. Używamy jej, by dodać włosom objętości, wygładzić je, unieść od nasady, podkreślić skręt loków lub utrwalić stylizację. To produkt, który powinniśmy stosować w różny sposób, w zależności od tego, jaki typ włosa posiadamy oraz na jakim efekcie nam zależy.

Zobacz też: Nowoczesne fryzury inspirowane modą uliczną

Pianka to kosmetyk dla tych, którzy kochają różnorodność stylizacji fryzur, bez konieczności narażania włosów na utratę kondycji i zdrowia. Wystarczy niewielka ilość pianki nałożonej na lekko wilgotne włosy, by ułatwić modelowanie oraz uzyskać efekt pożądanej fryzury. Pod wpływem pianki włosy stają się bardzo plastyczne, dzięki czemu możemy szybko i sprawnie wystylizować uczesanie i to bez konieczności wizyty u fryzjera.

Burza loków utrwalonych pianką do włosów

fot. Fotolia

Jak działa pianka do włosów?

Działanie dobrze dobranej pianki jest wszechstronne. Ponieważ jako Europejczycy posiadamy raczej cienkie włosy, cieszy jedno z jej głównych zadań, czyli nadawanie objętości przy jednoczesnym unoszeniu włosów od nasady. Taki efekt gwarantuje kombinacja specjalnie wyselekcjonowanych składników filmotwórczych oraz cząsteczek silikonowych.

Zobacz też: Fryzury i upięcia ślubne

Rolą pianki do włosów jest także działanie wygładzające lub/i podkreślające skręt (w zależności od tego czy rozprowadzimy piankę wzdłuż włosów, czy wgnieciemy w poszczególne pasma) oraz oczywiście pielęgnacja. Dzięki zawarciu takich składników, jak pantenol i witamina B5, pianka korzystnie wpływa na kondycję włosów, nawilżając je, chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz zapobiegając elektryzowaniu i puszeniu. Co więcej, tego typu kosmetyk chroni kolor włosów farbowanych, a dzięki zastosowaniu nowoczesnej formuły termicznej zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Burza włosów

fot. Fotolia

Jak aplikować piankę do włosów?

Aby pianka spełniła swoją rolę, należy wiedzieć jak odpowiednio aplikować ten kosmetyk. Jak tłumaczą styliści marki Look Expert, najlepiej gdy produkt nakładamy na świeżo umyte włosy, lekko osuszone ręcznikiem i przeczesane grzebieniem o szerokim rozstawie zębów.

  • Jeżeli lubimy nasze włosy proste i wygładzone, a jednocześnie odbite od skóry głowy, należy aplikować piankę tuż przy nasadzie włosów, a następnie suszyć przy pomocy okrągłej szczotki, rozprowadzając produkt na kolejne pasma.
  • Jeżeli chcemy podwójnej objętości – ponownie wetrzyjmy piankę, ale w już suche włosy. Następnie przesuszmy przy pomocy suszarki do włosów.
  • Gdy zależy nam na skręcie – wgniećmy piankę we włosy kierując się od końcówek ku górze. Włosy można wysuszyć suszarką z dyfuzorem, z głową pochyloną w dół lub pozostawić do samoistnego wyschnięcia.

Zobacz też: Fryzury na wesele

UWAGA! Nakładajmy nie więcej niż dwie dozy pianki na średniej długości włosy. Jeżeli włosy wykazują skłonności do przetłuszczania się – unikajmy aplikowania produktu blisko skóry głowy, w ten sposób zachowamy świeży wygląd na dłużej. Można dodatkowo użyć specjalnego szamponu opartego na wyciągu z pokrzywy, którego składniki pomagają w regulowaniu pracy gruczołów łojowych głowy, a przez co polecany jest osobom zmagającym się z problemem szybko tłuszczących się włosów.

Dobra pianka do włosów nigdy nas nie zawiedzie. Użyta umiejętnie pomoże w stylizacji i utrwaleniu fryzury, przy zachowaniu gładkich i błyszczących włosów. Ochroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem UV i wysokimi temperaturami, a jednocześnie będzie dyscyplinować fryzurę. Tak, abyśmy zawsze czuły się tak świeżo i pięknie, jak po wizycie u fryzjera.

Zobacz też: Seksowne fryzury na randkę

Osoby z problemami skóry głowy i/lub wrażliwą skórą głowy przed użyciem jakichkolwiek kosmetyków powinny skonsultować się z dermatologiem.

Źródło: Materiały prasowe Look Expert /lookekspert.pl

Tagi: porady, włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)