Peruki - hit czy kit?

Peruka to doskonały sposób na szybką i łatwą zmianę swojego wyglądu. Zwłaszcza kiedy boimy się drastycznych i nieodwracalnych rewolucji na głowie i nie chcemy niszczyć włosów. Peruka przyda się także tym paniom, które zmagają się zimą z potarganymi i naelektryzowanymi włosami. Zamieniając czapkę na perukę unikniesz tych problemów, jednocześnie nie narażając swojej głowy na przewianie - peruki doskonale izolują ciepło.
/ 22.10.2012 13:41

Kobiety coraz chętniej i śmielej sięgają po peruki. Motywacji jest całe mnóstwo – od wskazań medycznych po chęć odmiany wizerunku czy wygodne zastąpienie znienawidzonej zimowej czapki, która rzadko wygląda estetycznie, a ponadto psuje fryzurę.

Zaoszczędź czas i pieniądze

6:00 rano (albo i wcześniej) – poranne mycie i modelowanie włosów przed wyjściem do pracy. Ty też zaczynasz tak swój dzień? A jaki jest rezultat twoich starań? Gdy fryzurę przykryjesz czapką, w biurze okazuje się, że włosy straciły swoją objętość, wywinęły się w cztery strony świata, a popołudniu kwalifikowały się już do kolejnego mycia. Jak widać zimowa czapka to nie tylko przykra konieczność, ale i zmora wielu kobiet oraz wróg pięknego wyglądu. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej kobiet zamiast czapki wybiera perukę.

Zaskoczona? Niepotrzebnie! Otóż dziś peruka nie jest jedynie domeną starszych pań czy kobiet z problemami zdrowotnymi, lecz praktycznym rozwiązaniem, które docenia wiele przedstawicielek płci pięknej. Peruka nie wymaga bowiem godzinnych zabiegów pielęgnacyjnych, sprawia, że jesteś zawsze gotowa do wyjścia, a twoja fryzura prezentuje się nienagannie przez cały dzień. Przy tym to produkt 2 w 1 - eleganckie uczesanie i ochrona głowy zarazem.

Zobacz też: Sposoby na elektryzujące się włosy

Peruki - hit czy kit?

Zmieniaj fryzury jak rękawiczki

Podobno krótkowłose kobiety marzą o długich włosach, a te długowłose odwrotnie – chciałyby zobaczyć siebie w krótszej odsłonie. Podobnie szatynkom zaświtał nieraz pomysł przefarbowania się na blond, a panie z prostymi włosami chciały być bardziej „zakręcone”. Dlaczego więc nie realizujemy tych pragnień? Otóż przeszkodą są obawy przed drastyczną zmianą w postaci trwałej, farbowania czy radykalnego skrócenia włosów. Jeśli i tobie one towarzyszą, peruka będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki nowatorskim technologiom wykonania sztuczne włosy niczym nie będą ustępować naturalnym – dodaje Milena Dziwanowska ze „Świata Peruk”. W krajach zachodnich eleganckie kobiety już dawno przekonały się do peruk i w swoich szafach mają ich równie wiele, jak torebek czy butów. Dzięki temu mogą zmieniać fryzury jak rękawiczki w zależności od okazji bądź nastroju.

Daj włosom zapaść w zimowy sen

Zimowa aura z mrozem, wiatrem i śniegiem nie jest przyjaznym klimatem dla naszych włosów. Nawet stosowanie odżywek, witamin i masek nie uchroni cię w 100% przed ich wysuszeniem i łamliwością. Przy tym noszenie syntetycznych czepek dodatkowo spotęguje elektryzowanie się włosów i ich szybsze przetłuszczanie się na skutek słabej wentylacji skóry głowy i nadmiernego wydzielania się sebum. Może więc warto pozwolić naszym włosom zapaść w zimowy sen i wykorzystać ten czas na ich regenerację? Peruka w odróżnieniu od czapki pozwoli im oddychać, a przy tym ogrzeje całą powierzchnię głowy. Ponadto dzięki peruce nie będziesz musiała poddawać swoich naturalnych włosów szkodliwym zabiegom fryzjerskim, jakim jest chociażby suszenie ich ciepłym strumieniem powietrza. Jeśli bowiem zaraz po wysuszeniu głowy wyjdziesz na mróz, włosy przeżyją szok termiczny, co odbije się na ich kondycji. Z peruką poranne mycie i suszenie włosów przestaje być obowiązkowe. To niewątpliwy atut tego stylowego nakrycia-okrycia głowy.

Zobacz też: Fryzura a kształt twarzy – najnowsze trendy

Miej piękno i styl na głowie 

Peruka to prawdziwy powiew nowości i świeżości w modzie kobiecej. Wiele zagranicznych celebrytek i polskich gwiazd już dawno straciło dla niej głowę. Nic dziwnego skoro peruka pozwala odciążyć naturalne włosy, ograniczyć ilość niszczących zabiegów fryzjerskich. Ten nowoczesny styl jest w zasięgu ręki każdej Polki i ty również możesz zaskoczyć nim swoich znajomych.

Z pewnością docenisz też perukę za komfort i wygodę jej użytkowania na co dzień. Twoja fryzura będzie bowiem zawsze w doskonałej formie, a peruka otuli twoją głowę ciepłem i zapewni ci modny wygląd od świtu do nocy.

Źródło: Materiały prasowe Eagle Way