Parowa prostownica

Słyszałam ostatnio o takiej nowości. Czym różni się od zwykłej?
/ 23.08.2010 07:49
Słyszałam ostatnio o takiej nowości. Czym różni się od zwykłej?
Martyna

Jest to nowoczesne urządzenie, powstałe zapewne w związku z szkodliwym działaniem zwykłej prostownicy. Różnica jest diametralna i najprościej przedstawić ją na przykładzie żelazka. Wyobraź sobie zwykłe (nawet czasem bez warstwy tefolnu) żelazko, którym prasujesz delikatny materiał. Aby nie zniszczyć jego struktury i nie sprawić, że zżółknie starasz się płynnie i delikatnie przesuwać warstwę grzejącą po powierzchni materiału. Delikatnie i równomiernie, a dodatkowo starasz sie kontrolować na bieżąco temperaturę i czas nagrzewania materiału. Jak sama wiesz to jest niezwykle trudne i niebezpieczne dla materiału.
Sytuacja zmienia się w przypadku żelazka parowego. Teraz trudniej jest zasuszyć strukturę materiału dzięki ciągłemu nawilżaniu parą wodną. Jej temperatura znacznie ułatwia dodatkowo prostowanie zagięć materiału, a dzieki szybszemu rezultatowi wyprostowania nie musisz długo trzymać żelazka o wysokiej temperaturze w jednym miejscu. Proces prostowania trwa dużo krócej i odbywa się sprawniej bez obaw o przypalenie.
Tak samo jest z prostownicą do włosów. Tradycyjna prostownica to nic innego jak żelazko, które poprzez wysoką temperaturę "wyprasowuje" zagięcia w strukturze włosa. Dla profesjonalisty to nic trudnego, ale zdaje on sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Amator w tej dziedzinie może zrobić krzywdę włosom. Parowa prostownica, to swoiste ułatwienie prostowania. Para wodna zapobiega nadmiernemu wysuszaniu struktury włosa, ułatwia i przyspiesza osiągnięcie zadowalającego rezultatu i sprawia, że laik może sobie dużo łatwiej i bezpieczniej poradzić z zabiegiem nawet w domowych pieleszach.
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia do domowego prostowania włosów, zdecydowanie zalecam prostownicę parową.