POLECAMY

Odsiwiacz - sposób na siwe włosy

Czy wiesz, że istnieje inny sposób na siwiznę niż farbowanie? To odsiwiacz. Co to za kosmetyk - wyjaśnia fryzjer.
Odsiwiacz - sposób na siwe włosy fot. FREE
Alternatywą dla farby są tzw. odsiwiacze do włosów (np. No Grey, Silver Stop, Re-Nature Schwarzkopf, Odsiwiacz, Delia). Nie powodują natychmiastowych zmian, tylko stopniowo przywracają naturalny kolor włosom przez odbudowanie ich pigmentów. Takich preparatów nie dobiera się do włosów – ten sam kosmetyk jest przeznaczony do wszystkich odcieni blond i średniego brązu (preparat nie zadziała tylko na czarnych włosach).


Jak stosować odsiwiacz do włosów?

Nie zaleca się jedynie nakładania odsiwiaczy na włosy wcześniej koloryzowane. Płyn, piankę lub krem nanieś palcami lub wacikiem na suche włosy i pozostaw. Niektóre preparaty trzeba spłukać i umyć włosy szamponem (sprawdź instrukcję). Zabieg ten należy powtórzyć dwukrotnie, aż włosy odzyskają naturalną barwę. Potem odsiwiacz stosuje się co 3–5 tygodni, nakładając go tylko na odrosty.

Ekspert: trener fryzjer Marcin Georgijew, stylista Schwarzkopf Professional


Na podstawie artykułu w magazynie Przyjaciółka


Więcej o pielęgnacji włosów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
To opinia mężczyzny. A dobry odsiwiacz dla kobiet, jaki i gdzie kupić ??
/rok temu
Sprawdziłam z nadzieją dokładnie opisy wszystkich wymienionych produktów. Sposób ich zastosowania jest inny niż opisany w artykule. Dodatkowo mają one odrobine inne sposoby działania. Słaby artykuł.
/4 lata temu
Witam.Od kilku już lat walczę z moją siwizną, ponieważ jestem niestety z tych którym taki stan ciężko zaakceptować Stosowałem najróżniejsze farby, odsiwiacze itd. Po farbach efekt był na ogół mierny. Włosy ufarbowane na tzw hełm, po ok 2 tygodniach matowiały, farba spłukiwała się na całej powierzchni, a do tego jeszcze efekt uboczny w postaci rudego refleksu. Zaznaczę może że jestem ciemnym szatynem. Po odsiwiaczach z Rossmana efekt też był bardzo kiepski.Od pewnego czasu zacząłem stosować JFM. Pierwszy który kupiłem był ciemny brąz H-45. Stosując się do zaleceń producenta, i trzymając 5 minut, włosy wyszły zbyt ciemne, a do tego nie pokryły się jak należy te siwe. Następnym razem kupiłem średni ciemny brąz H-40. Też był zbyt ciemny. Dlatego zamówiłem H-35 sredni brąz. I to był strzał w 10. Tylko że na skroniach gdzie mam w 90% włosy siwe trzymałem 15 min, a w pozostałe wtarłem na 10 min. Moja mama która zobaczyła mnie po tym ostatnim zabiegu, stwierdziła że jest ekstra super.Włosy wyszły przede wszystkim niesamowicie naturalnie. Nie rażą sztucznością i nie są zbyt ciemne. Od tamtej pory stosuje tylko H-35, ale na skroniach zawsze trzymam ok 18-20 min a na pozostałych gdzie siwizna jest jeszcze nieznaczna ok 12-15.Zdecydowanie radzę by nie bać się trzymać dłużej niż zalecane przez producenta 5 mim. Ważne jest by stosować kolor o 1, a właściwie o 2 tony jaśniejszy od swoich. U mnie mimo że myję codzienie, trzyma bez żadnych ubytków ok 5 tygodni. Acha, i można nakładać na włosy które były wcześniej koloryzowane innymi farbami. Na pewno nie wyjdą jakieś cuda. / sprawdzone/ :)
POKAŻ KOMENTARZE (2)