POLECAMY

Odpowienia ilość witamin dla Twoich włosów

Zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy wypadają, mimo że stosujesz dietę bogatą w ryby, warzywa, pieczywo pełnoziarniste, mięso i nabiał? Okazuje się, że niektóre pokarmy mimo dużej zawartości witamin i składników mineralnych są słabo przyswajalne przez nasz organizm. Najlepiej jest w tym wypadku uzupełnić codzienne posiłki o odpowiedni preparat.
Odpowienia ilość witamin dla Twoich włosów

Mimo, że w dobie internetu i licznych publikacji na temat organizmu człowieka, mamy dostęp do informacji o zapotrzebowaniu organizmu na poszczególne pierwiastki, nie lada problem stanowiłoby codziennie przeliczanie ich zawartości w serwowanych na stół produktach spożywczych. Szczególnie, że w niektóre pokarmy zawierają gorzej przyswajalne formy danych pierwiastków lub też wymagają określonego towarzystwa, aby zostać maksymalnie wykorzystane przez organizm, jak na przykład betakaroten, który potrzebuje asysty tłuszczu.

Jaki suplement diety wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, które mają na celu rozwiązanie problemu strategicznego planowania posiłków z – w dobrym tego słowa znaczeniu - aptekarską dokładnością. Idealny preparat powinien bowiem składać się z precyzyjnie dobranych witamin i minerałów korespondując z faktycznymi potrzebami organizmu na konkretne pierwiastki. Mając wiedzę o realiach nawyków żywieniowych Polaków, warto szukać preparatu, który sprosta zadaniu uzupełnienia w diecie tych mikroelementów, które z reguły są przez nas pomijane w diecie. Przykładem może być, mający wpływ na funkcje wydzielnicze skóry i prawidłowe jej ukrwienie, cynk, w który bogate są: rośliny strączkowe, produkty zbożowe, warzywa i owoce i ryby, a tych zazwyczaj nie jemy tyle, ile powinniśmy.

Zobacz także: Maski do włosów wypadających - przygotuj je sama

Można pomóc swoim włosom stosując specjalnie stworzony w tym celu preparaty, które wzmacniają strukturę włosa. Są one źródłem witamin, soli mineralnych i innych składników, które m.in. pobudzają krążenie i ukrwienie skóry głowy, odżywiają cebulki włosowe, nadają włosom połysk oraz pobudzają ich wzrost. Te suplementy diety polecane są przez specjalistów, na podstawie analiz zapotrzebowania organizmu na poszczególne składniki, jako uzupełnienie diety w składniki biologicznie czynne, nie tylko, kiedy doświadczamy już poważnego problemu z włosami, ale i zapobiegawczo - przed i po zabiegach fryzjerskich.

Zobacz także: Witaminy i składniki mineralne dla Twoich włosów

Źródło: Main Message, Vitapil

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
zgadzam się witaminy są niezwykle ważne, jak macie ochotę to poczytajcie:) http://www.hairlab.pl/blog/prawdziwe_historie/witaminy_a_wlosy.html