POLECAMY

Oczyszczanie skóry głowy krok po kroku

Sprawdź, na czym polega oczyszczanie skóry głowy krok po kroku. Dowiedz się, jak często należy je wykonywać i dlaczego jest takie ważne.

fot. Fotolia

Oczyszczanie skóry głowy jest coraz to popularniejszym zabiegiem, który zaczyna pojawiać się w salonach fryzjerskich. Jest to bardzo ważny element wizyty u fryzjera. W dobie preparatów zawierających duże ilości chemii, silikonów i szkodliwych zamienników, konieczne jest dbanie o zdrowie skóry głowy, gdyż wszystkie te substancje osiadają właśnie na naszym skalpie i włosach doprowadzając do zmian skórnych oraz stanów zapalnych. 

Oczyszczanie skóry głowy - krok po kroku

Oczyszczanie zaczynamy zawsze od diagnozy, czyli badania skóry głowy specjalną mikrokamerą. Po takim badaniu jesteśmy w stanie ocenić, czy skóra głowy jest wrażliwa, delikatna czy normalna. W pierwszym przypadku oczyszczanie skóry głowy wykonywane jest lotionem oczyszczającym, który w delikatny sposób odblokowuje pory skóry głowy. W drugim przypadku natomiast, gdy skóra głowy jest normalna lub mieszana działamy peelingiem, który złuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka, dogłębnie oczyszcza skórę z nadmiaru sebum oraz pobudza mikrokrążenie skóry głowy.

Przy stosowaniu obu preparatów wykonywany jest masaż głowy, który ma na celu rozgrzać skórę głowy, a zarazem pobudzić ją. Wszystko to pozwala preparatom lepiej zadziałać.

Po upływie ok 10 minut fryzjer przystępuje do mycia głowy specjalistycznym szamponem dobranym do potrzeb skóry głowy. Dzięki poprzednim procesom, składniki odżywcze zawarte w szamponie są w stanie głęboko wniknąć w skórę, odżywiając cebulki i stymulując je do produkcji nowych, zdrowych włosów.

Oczyszczanie skóry głowy zaleca się wykonywać regularnie 1 raz w tygodniu.

Polecamy: Kiedy włosy zaczynają się starzeć?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Jeżeli chodzi o peeling to polecam peeling enzymatyczny, a nie mechaniczny. Jest bezpieczniejszy dla skóry głowy. Ja stosuję serum oczyszczające do skóry głowy firmy BIONIGREE. Działa właśnie jak peeling enzymatyczny. Delikatnie oczyszcza skórę głowy z martwego naskórka i skutecznie rozpuszczając łój.
/4 lata temu
Wszystkich serdecznie zapraszamy - zarówno na badanie skóry głowy mikrokamerką, jak i na wszelkiego rodzaju zabiegi - więcej informacji na naszej stronie www.kitako.pl, przez stronę również można się umówić na wizytę 😊 Zapraszamy!
/4 lata temu
Super sprawa z tym oczyszczaniem skóry głowy krok po kroku. Myślę,że wybiorę się do Instytutu "KITAKO" na taki zabieg. Jestem bardzo ciekawa jak wypadnie badanie moich włosów mikrokamerką. Włosy mam trochę zniszczone ciągłym farbowaniem.
POKAŻ KOMENTARZE (1)