Ochronne spraye i olejki do włosów

Czy spraye i olejki do włosów to dobra ochrona przeciwsłoneczna? Ciepłe i słoneczne miesiące wymagają od nas stosowania odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV. W nadmiarze zawsze szkodzi i to nie tylko naszej skórze, ale również naszym włosom.
/ 15.07.2013 13:39

W trosce o piękno i zdrową kondycję naszych włosów powinniśmy stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, dzięki której nasze kosmyki nie odczują wysokich temperatur i promieniowania słonecznego. Dzięki temu będą lśniące, elastyczne, gładkie w dotyku i przede wszystkim zdrowe. Aby tak się stało, powinnyśmy o nie zadbać. Jak to zrobić? Stosując odpowiednie kosmetyki, które ochronią włosy i zadbają o ich zdrowy wygląd.

Zobacz też: Ujarzmić elektryzujące się kosmyki

Chroń włosy przed UV

Ochronne spraye do włosów

W ciepłe pory roku nasze kosmyki przejawiają tendencję do przesuszania się, a to z kolei prowadzi do większej łamliwości, braku podatności na układanie i rozdwojonych końcówek. Dlatego najważniejsze jest to, aby w odpowiedni sposób je nawilżać i dostarczać im wszystkich dobroczynnych substancji.

Zobacz też: Odżywki do włosów wypadających – galeria

Spraye do włosów doskonale się do tego nadają, mają bowiem w swoim składzie wiele witamin i składników nawilżających, jak również chroniących włosy przed słońcem. Ponadto, stosuje się je bez spłukiwania, dlatego na wiele godzin pozostają na powierzchni włosów w postaci ochronnej warstwy. Najważniejsze jest jednak to, że takie spraye do włosów zawierają filtry UVA oraz UVB. Dzięki nim promienie słoneczne nie wnikają do wnętrza włosa i nie niszczą jego struktury. Efektem będą zdrowe, mocne, lśniące włosy.

Zobacz też: Kosmetyki do włosów z salonu fryzjerskiego czy z drogerii?

Spraye mają również lekką konsystencję i z reguły są sprzedawane w niewielkich opakowaniach, które są poręczne, łatwe w użyciu i zmieszczą się w niemal każdej kobiecej torebce. Dobrze jest mieć je zawsze przy sobie, bo w ciągu dnia można je nanosić na włosy nawet kilka razy. Nie obciążają włosów, a uszczelniają ich strukturę. Ponadto, nie są widoczne na włosach, choć działają w pożądany sposób.

Spraye do włosów stanowią ochronę nie tylko przed słońcem. Wiele z nich ma właściwości zabezpieczające kosmyki przed zgubnym działaniem wody morskiej, czy też chlorowanej z basenu. W ten sposób podczas kąpieli kosmyki nie niszczą się, choć nie ulega wątpliwości, że po niej należy je dokładnie opłukać zwykłą wodą. Spraye również wygładzają włosy na całej ich długości, dlatego ułatwiają rozczesywanie i sprawiają, że włosy są gładsze i miłe w dotyku.

Olejki ochronne do włosów         

Jak działają olejki ochronne na włosy? Olejki mają dobroczynny wpływ na nasze kosmyki, ponieważ nawilżają i pielęgnują. Ich największą zaletą jest to, że pozostają one na długie godziny na powierzchni włosów, przez co tworzą ochronną barierę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, którymi w porze letniej i ciepłej jest suchy wiatr, wysokie temperatury, woda morska czy basenowa, a także promienie słoneczne.

Zobacz też: Pianki do włosów - galeria

Często w swoim składzie olejki zawierają składniki będące naturalnymi antyoksydantami. Substancje te przeciwdziałają wolnym rodnikom, a także niwelują utlenianie, które również jest bardzo niebezpieczne dla włosów. Można je stosować do wszystkich rodzajów włosów, a w szczególności polecane są tym osobom, które mają włosy suche, matowe i farbowane. Takie bowiem włosy są w większym stopniu narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Olejki należy nakładać na włosy regularnie. Nie spłukuje się ich po aplikacji, a zatem ich działanie jest długotrwałe. Obciążają niestety włosy, ale jest to działanie korzystne. Suche i zniszczone włosy mają tendencję do puszenia się, a naturalne olejki temu przeciwdziałają. Dzięki nim nasze włosy odzyskają swój naturalny blask, staną się miękkie i gładkie. Aplikując olejek na włosy należy zadbać o to, aby został on równomiernie rozprowadzony na całej ich długości. Ponadto, należy pamiętać o tym, aby nie nakładać go w nadmiarze, ponieważ przyspieszy przetłuszczanie się włosów.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men