POLECAMY

O czym pamiętać przy pierwszym farbowaniu

Jeśli pierwszy raz farbujesz włosy, koniecznie przeczytaj. Zastosuj nasze rady, a pierwsza koloryzacja zakończy się sukcesem.
O czym pamiętać przy pierwszym farbowaniu fot. FREE
Na co zwrócić uwagę przy pierwszym farbowaniu włosów? Chcę delikatnie zmienić kolor włosów. Nigdy jednak tego nie robiłam i nie wiem, jak się do tego zabrać.                     
Martyna Z. z Torunia


Kupując farbę, proszę się upewnić, czy wystarczy Pani jedno pudełko (przy długich włosach konieczne będą 2).


Dwa dni przed planowanym zabiegiem radzę zrobić test wrażliwości. Niech Pani posmaruje skórę za uchem odrobiną preparatu. Jeśli po 48 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie, to znak, że nie jest Pani uczulona i może stosować tę farbę.


Rozrobioną mieszankę proszę od razu nakładać na włosy od czubka głowy w kierunku karku, a na koniec na boki. Radzę przestrzegać instrukcji dołączonej do opakowania i np. nie przetrzymywać farby na włosach dłużej, niż zaleca producent. Proszę starannie płukać włosy (tak długo, aż woda będzie czysta). Następnie nałożyć odżywkę dołączoną do opakowania. Preparat zamknie łuski włosa i zatrzyma pigment w jego wnętrzu.

Ewentualne plamy po koloryzacji usunie Pani z twarzy tłustym kremem.

Masz pytanie dotyczące farbowania? Zadaj je na uroda.pl

porady udzieliła: fryzjerka Izabela Hendrych, Studio Fryzur Anna
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
warto sprawdzic test alergiczny ale z tego co wiem ryzyko jest minimalne zwlaszcza w przypadku biokap delicato, jest wyjatkowo delikatna, jak sama nazwa wskazuje.
/4 lata temu
Faktycznie, nie podraznia, ale trzeba uwazac mimo to. Kazda skora jest inna. Uzywam biokap delicato i nic mi nie jest, ale zanim nalozylam pierwszy raz zrobiłam test alergiczny.
/4 lata temu
A znacie biokap delicato? podobno znacznie łagodniejsza od innych farb i nie podraznia skory, jestem alergikiem i troche sie boje...