POLECAMY

Nowoczesna trwała

Masz dość oklapniętej, pozbawionej objętości fryzury? Zrób sobie trwałą! Brzmi to strasznie, jednak dobrze zrobiona nowoczesna trwała nie niszczy włosów, a jest świetnym sposobem na dodanie im objętości i charakteru.
Nowoczesna trwała
Trwała jest teraz zabiegiem bezpieczniejszym i łagodniejszym, a efekty bardziej precyzyjne i przewidywalne. Kiedyś płyny do trwałej ondulacji zawierały dużą ilość kwasu tioglikolowego, amoniak i urotropinę. Obecnie produkowane płyny do trwałej są zdecydowanie łagodniejsze dla włosów. Amoniak zastąpiono różnymi pochodnymi, które nie uszkadzają w takim stopniu warstwy łuskowej włosa. Dodatkowo zawierają substancje zabezpieczające włos przed nadmiernym pęcznieniem.

Drewniane wałki do trwałej odeszły do lamusa. To one przy każdym użyciu chłonęły płyny, przez co nowe i stare preparaty mieszały się i dochodziło do powstania różnych dziwnych efektów. Teraz fryzjerzy mają duży wybór plastikowych wałków – nie są chłonne, a dodatkowo są lekkie.

Ekstra sprężyste loki i delikatne fale uzyskasz dzięki trwałej dobranej do rodzaju twoich włosów.

  • Trwała kwaśna ma pH 6–7. Jej aktywny związek to kwas monotioglikolowy. Przeznaczona jest do wszystkich rodzajów włosów, również cienkich i delikatnych. Jej efekt jest dość krótkotrwały (maks. 3 miesiące). Trudno jest uzyskać mocny skręt, ale włosy zyskują naturalny look.
  • Trwała zasadowa ma pH 9 lub większe. Sprawdza się na włosach zdrowych, wcześniej nierozjaśnianych (bo są mało podatne na działanie płynów ondulujących). Ich aktywnym składnikiem są sole amonowe kwasu tioglikolowego.
  • Trwała na gorąco – tu działanie płynów aktywowane jest przez ciepło. Ten rodzaj trwałej skraca czas wizyty w salonie.
Mimo że nowe płyny i wałki są o wiele łagodniejsze dla włosów, warto skorzystać z usług dobrego fryzjera. Nie próbuj robić tego sama w domu, bo może być katastrofa!

Włosy poddawane wcześniej innym zabiegom chemicznym wymagają szczególnej ostrożności. Na trwałą mogą zareagować w zupełnie nieprzewidywalny sposób.

Efekty dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb.

  • Jeśli chcesz dodać fryzurze objętości, wystarczy zrobić trwałą na kilku kosmykach. Dzięki nowym metodom możesz także unieść włosy u nasady, a nawet je wyprostować.
  • Fryzjerzy dysponują szeroką gamą wałków o różnych kształtach i wielkościach. Dzięki temu można bardziej precyzyjnie zaplanować grubość i kształt loków.
  • Kształt fryzury oraz rodzaj skrętów zależy od typu użytych wałków, a także od ich rozmieszczenia na włosach. Im cieńsze wałki, tym więcej drobnych, mocno skręconych loków. Dzięki nim możesz uzyskać cienkie sprężynki lub "afro". Nieregularne skręty oraz delikatne fale otrzymasz po zastosowaniu papilotów. Naturalnie wyglądające loki uzyskasz, jeśli podczas trwałej włosy będą nawinięte na wałki, które rozchodzą się promieniście od czubka głowy.


Tagi: loki, włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Ja miałam trochę obiekcji - pamiętałam trwałą z dawnych lat, z barankiem i popalonymi końcówkami włosów. Jednak teraz, to zupełnie inaczej wygląda. Chciałam zmienić wygląd, niestety moje włosy nie są zbyt podatne na modelowanie. W Akademii Perfect Hair zaproponowali mi trwałą. Wyszło pięknie! Włosy uniesione, skręt lekki - włosy wyglądają jakby same się układały. Nie przypuszczałam, że mogę tak dobrze wyglądać.
/3 lata temu
Ja czesto krece sobie wlosy prostownica i zdecydowalam sie na trwala, nie chce baranka tylko takie srednie loki wiec moja fryzjerka w holandi zaproponowala tak zwana ugniatane . za tydzien w piatek sie do niej wybieram. koszt 45e przewidziany czas 2 godz.
/9 lat temu
a prostowanie to już jakiś kosmos, za samą grzywkę 100zł ;] (w niby lepszym salonie)
POKAŻ KOMENTARZE (4)