Nawadnianie włosów

Na czym polega zabieg nawadniający włosy? Koleżanka mi ostatnio opowiadała o czymś takim. Na czym to polega i czy jest to kosztowny zabieg?
Na czym polega zabieg nawadniający włosy? Koleżanka mi ostatnio opowiadała o czymś takim. Na czym to polega i czy jest to kosztowny zabieg?
Natalia

Sauna na włosy to urządzenie przypominające swoim kształtem suszarkę do włosów. Zanim usiądziemy by z niej skorzystać nasze włosy powinny zostać dwukrotnie umyte, a następnie na nie należy zaaplikować odpowiednią odżywkę, maskę, lub ampułkę regenerująco wzmacniającą. Temperatura sauny wynosi 40 stopni, a kąpiel parowa nie powinna dłużej trwać jak 20 minut. Po upływie danego czasu należy bardzo dokładnie spłukać włosy na przemian zimnym oraz letnim strumieniem wody. Dzięki temu dokładnie zamykają się otwarte łuski włosów. Po takim rytuale wystarczy już tylko wymodelować włosy i ładnie je ułożyć. Sauna do włosów jest to urządzenie przeznaczone do wspomagania zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie przy włosach suchych oraz zniszczonych. Jeżeli łuska włosa jest rozchylona, tracą one wodę, a wraz z nią odporność i ładny wygląd. Słońce, wiatr, częste zmiany koloru, codzienne prostowanie oraz stosowane kosmetyków utrwalających sprawia, że włosy ulegają mikro uszkodzeniom, a w konsekwencji tracą połysk, stają się suche i łamliwe. Parowa sauna do włosów jest naturalną drogą do pięknych włosów. Pod jej dobroczynnym wpływem powierzchnia włosów delikatnie się rozchyla, a substancje czynne zawarte w masce, bądź ampułce regeneracyjnej, łatwiej wnikają do ich wnętrza. Włosy stają się elastyczne i sprężyste, co znakomicie ułatwia zabiegi i rozczesywanie. Wilgoć oraz ciepło zmiękczają łuskę włosa, dzięki czemu cząsteczki keratyny i D-pantenolu docierają w głąb łodyg, by wzmocnić je i uszczelnić. Włosy stają się gładkie i lśniące, a kolor intensywnie nasycony. Głębokie nawilżenie szczególnie dobrze robi włosom zmęczonym słońcem i farbowanym. Potrzebują go nawet bardziej niż skóra - ich struktura jest ciągle narażona na uszkodzenia, a przez to łatwiej tracą wodę. Sauna potęguje efekt uzyskiwany dzięki odżywce. Włosy są sprężyste, lśniące, łatwiej je rozczesać. Wilgoć i ciepło zmiękczyły bowiem ich łuskę, dzięki czemu cząsteczki keratyny i D-pantenolu mogły wniknąć w głąb łodyg, wzmocnić je i uszczelnić. Cząsteczki preparatu pozostaną we włosach, lecz z każdym myciem będą wypłukiwane. Dlatego zabieg warto powtarzać - najlepiej co tydzień. Pełny i trwały efekt regenerujący daje kuracja miesięczna ( 4- 5 zabiegów ).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)