Jak wybrać najtrwalszy lakier do włosów? Mamy kilka sposobów!

Jaki lakier będzie najlepszy?
Aleksandra Jaworska / 21.03.2018 04:49

Ponoć na modelowanie włosów poświęcamy w ciągu roku średnio cztery doby. Jak wystylizować fryzurę, by nie był to czas stracony? Czy to się uda bez najtrwalszego lakieru do włosów?

Jak modelować włosy?

  • Suszarkę trzymaj od kątem 45 stopni, wówczas włosy nie będą się plątać.
  • Modelowanie zacznij od tyłu. Długie lub gęste włosy dobrze jest podzielić na dwie części, a jedna z nich (która będzie modelowana później) zwinąć i podpiąć spinką.
  • Fryzurę najszybciej wymodelujesz dwiema szczotkami (jedną zostaw we włosach, na drugą nawijaj pasmo).
  • Grzywkę i włosy nad czołem susz na końcu, wtedy łatwiej nadasz fryzurze pożądany kształt.

Najtrwalszy lakier do włosów - jak go stosować? 

Wielu kobietom wydaje się, że idealne utrwalenie fryzury osiągną wtedy, kiedy włosy po spryskaniu samym tylko lakierem będą całkowicie sztywne i właściwie nieruchome. Nic bardziej mylnego!

Efekt "kasku" jest przede wszystkim niezdrowy dla włosów, które stają się pozlepiane, trudne w rozczesywaniu, a tym samym narażone na łamanie. Nadmiar lakieru jest także nieestetyczny, bo pozostawia biały nalot na włosach. - mówi Agnieszka Koper, edukator marki Kevin.Murphy.

  • Kluczem do perfekcyjnego utrwalenia jest nie tylko lakier, ale także produkt do stylizacji nałożony na mokre włosy. Taka baza, w połączeniu z odpowiednim lakierem, pozwoli na elastyczne utrwalenie fryzury.
  • Aby włosy zachowały pożądany kształt na długo, warto spryskać je mocnym lakierem, odczekać chwilę, a następnie dokładnie wyczesać produkt.
  • Nie bez znaczenia jest rodzaj szczotki, której do tego użyjemy. W celu uzyskania idealnie gładkich włosów, należy użyć szczotki z włosiem dzika, np. Smoothing.Brush od Kevin.Murphy. Do fal i loków lepiej zaś użyć grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami (np. Texture.Comb).
  • Proces spryskiwania włosów lakierem, a następnie wyczesywania produktu należy powtarzać do momentu, kiedy uzyskamy pożądaną teksturę włosów. Wtedy całość stylizacji można wykończyć dodatkową dawką produktu.

A może lakier teksturyzujący?

Dla włosów, którym przyda się dodatkowa objętość, idealne będą suche lakiery teksturyzujące. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie mają one mniejszej mocy utrwalenia – po prostu stosuje się je nieco inaczej. - mówi Agnieszka Koper

Suchego lakieru – np. Doo.Over od Kevin.Murphy, który łączy w sobie właściwości lakieru, pudru do włosów oraz suchego szamponu – należy używać trzymając głowę w dół i spryskiwać nim całą długość włosów. Następnie stylizować kosmyki za pomocą dłoni. Zawarte w suchych lakierach cząsteczki sprawią, że fryzura będzie nie tylko elastycznie utrwalona, ale także pełna objętości, a włosy dłużej zachowają świeżość.

W naszej galerii przedstawiamy 7 (naszym zdaniem) najtrwalszych lakierów do włosów.

Inne kosmetyczne ciekawostki:

5 najmodniejszych fryzur na 2018
5 pytań, które powinnaś zadać zanim zrobisz depilację laserową nóg