POLECAMY

Najmodniejsze fryzury w sezonie jesień-zima 2014/2015

Sezon jesień-zima 2014/2015 to czas równych przedziałków, kolorów natury i romantycznych upięć. Projektanci połączyli trendy i zaproponowali ciekawe stylizacje dla długich i krótkich włosów. Jakie dokładnie fryzury będą najmodniejsze - wyjaśnia Oskar Bachoń, hair and make-up designer.

Dzikie zwierzęta pojawiły się na wybiegach kolekcji jesień-zima 2014/2015. Znajdziemy tam motywy wilków, sów czy niedźwiedzi. Dzika natura łączy się kolorami skał, ziemi i lasu. Podobnie jak w przypadku fryzur, gdzie panują bardzo różnorodne trendy, mieszają się style, ale wszystko powinno być sprowadzone do wspólnego mianownika – naturalności.

W sezonie jesień-zima 2014/2015 fryzury lat 60.

modne fryzury jesień-zima 2014/2015

Fryzura w stylu Małgorzaty Kożuchowskiej, fot. L`Oréal Professionnel

Stylizacje dla długich i krótkich włosów nawiązują do lat 60. Wśród trendów znajdziemy romantyczne pukle, puszyste, wręcz napompowane koki spięte niedbale na czubku głowy. Ważne jest to, żeby włosy były odbite od nasady, jak na przykład u Natalii Siwiec. Krótkie włosy to kobieca chłopczyca, czyli geometryczne cięcia albo fryzura na pazia. Takie uczesanie, jak nosi na przykład Małgosia Kożuchowska, bardzo dobrze wygląda u kobiet, które mają drobną twarz i wyraźnie zarysowane kości policzkowe.

Polecamy:  Lakiery do paznokci w kolorach jesieni

Naturalna koloryzacja

najmodniejsze fryzury jesień-zima 2014/2015

Koloryzacja farbą w odcieniu wilczej szarości. fot. L`Oréal Professionnel

Jesienne kolory na głowie są stonowane i naturalne. Rezygnujemy z ostrego rudego na rzecz ciemniejszego, z jasnych blondów na rzecz karmelów albo średnich brązów. W palecie barw pojawiają się również wilcze szarości.

Jaka najmodniejsza grzywka?

modene fryzury jesień-zima 2014/2015

Modna wystrzępiona grzywka, fot. L`Oréal Professionnel

Grzywka pojawia się w wersji krótkiej i wystrzępionej, nawiązującej do lat 20. Wprawdzie nie jest to już hit sezonu, ale ciągle jest mile widziana na salonach, zwłaszcza że doskonale koryguje kształt twarzy. Najlepiej będziemy się prezentować, jeśli połączymy krótką grzywkę z innymi trendami, a więc na przykład z luźnymi kokami na czubki głowy albo z krótkimi włosami.

Zobacz także: Bordo - modny kolor na jesień 2014

Co z wygoleniami? Nadal modne czy passe?

Bawmy się wygoleniami. Wprawdzie na Zachodzie przestały być już modne, ale w Polsce, która przyjmuje nowe trendy nieco później, mają się bardzo dobrze. Asymetryczne wygolenia świetnie wyglądają ze zmierzwionymi kucykami albo czubami, a ciekawa koloryzacja tylko podkreśli charakter takiej fryzury.

Przedziałek hitem sezonu jesień-zima 2014/2015

modne fryzury jesień-zima 2014/2015

Prosty przedziałek, fot. Fotolia/ materiały prasowe

Charakteru doda także przedziałek, czyli hit tej jesieni i zimy. Najlepiej, jeśli będzie wyraźnie zaznaczony i pojawi się dokładnie na środku głowy. Dopuszczalna jest również lekka asymetria.

Jakie fryzury będą modne w karnawale?

Uchylę rąbka tajemnicy paniom, które lubią wyprzedzać trendy. Na karnawał można wytapirować włosy i mocno skropić je lakierem. Takie stylizacje czekają na nas w przyszłości. A więc na głowach będziemy nosić fryzury podobne do tych, jakie miały bohaterki Dynastii: podkręcone końcówki, nastroszone i polakierowane fale.

Autor: Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
używam Prosalon lotion do układania włosów, fajnie się układają, nawilżają i dodają objętości
/3 lata temu
po koloryzacji radzą dobrze odżywić włosy, ja używam maski do intensywnej regeneracji włosów farbowanych biovax
/3 lata temu
ja sama rozjaśniam włosy, prosalon ma takie produkty że mogę to zrobić sama w domu, koleżanka pomaga mi oczywiście trochę ;) ale przynajmniej mam pewność że jest dobrze zrobione