Baby bang - najmodniejsza fryzura 2019 roku fot. FREE

Najmodniejsza fryzura 2019 roku: baby bang. Na czym polega to cięcie?

W tym roku właśnie o to cięcie będziemy najczęściej prosić fryzjerów.
Marta Kosakowska / 08.01.2019 14:09
Baby bang - najmodniejsza fryzura 2019 roku fot. FREE

Nowy rok skłonił cię do poszukiwania pomysłu na nową fryzurę? Świetnie trafiłaś, tym bardziej jeśli myślisz o grzywce. Według jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, to właśnie fryzury z grzywką będą w tym roku na topie. Portal Pinterest odnotował ogromny wzrost wyszukiwań na hasło „baby bang”, czyli... dziecięca grzywka.

Baby bang - najmodniejsze cięcie 2019 roku!

Baby bang to nic innego jak krótka, sięgająca do połowy czoła grzywka. Dokładnie taka, jaką znamy np. z obrazków z pin-up girls. To cięcie w stylu retro zyskało nowe życie. Grzywka może być półokrągła, prosta lub postrzępiona. W tym trendzie panuje duża dowolność. Zgadzać mu się tylko długość, która powinna kończyć się w połowie odległości między linią włosów a brwiami.

Krótka grzywka doskonale podkreśla rysy twarzy. Kieruje uwagę na oczy (warto zadbać o ich piękną oprawę w postaci makijażu). Ponadto dodaje wdzięku i... odejmuje lat. Grzywka to jedno z tych cięć, które jest polecane kobietom pragnącym wyglądać nieco młodziej.

Na Instagramie można znaleźć mnóstwo inspiracji, które są opatrzone hasztagiem #babybangs. Wiele wskazuje na to, że nowy trend już się przyjął za oceanem. Pora na Polskę!

Komu pasuje baby bangs?

To cięcie, które polecane jest paniom o szczupłych, proporcjonalnych twarzach o owalnym kształcie. Raczej powinny jej unikać osoby o okrągłych, pełnych buziach. Baby bangs może optycznie odjąć lat, ale też... niepotrzebnie dodać kilogramów.

 

@electricfeline lookin 💯 with her lil bob. 👓

Post udostępniony przez Lindsay Levine (@lindsaythecurlygrl)

Krótka grzywka świetnie sprawdza się przy długich i półdługich włosach. Rewelacyjnie komponuje się np. z modnym long bobem. Dodaje uroku, odświeża fryzurę bez zmiany długości. W przypadku krótkich włosów należy zachować ostrożność i... wybrać zaufanego fryzjera. Nieumiejętne cięcie może poskutkować marnym efektem. Najlepiej najpierw zdecydować się na grzywkę normalnej długości, a następnie podjąć decyzję, czy warto ją skrócić.

Przeczytaj:
Krótka fryzura odmładza lepiej niż niejeden zabieg. Najmodniejsze cięcia na 2019 rok!
Najnowsze trendy! 12 najmodniejszych fryzur 2019 roku