Najdziwniejsze włosy, brody i wąsy na świecie

Przedstawiamy sylwetki osób, które mogą poszczycić się najbardziej niezwykłymi włosami: najdłuższymi fryzurami, wąsami, brodami, a nawet włosami w uszach czy pod pachami. Co sprawia, że chcą się wyróżniać?
/ 20.08.2012 13:04
Włosy/fot. Fotolia

Włosy od zawsze intrygowały ludzi. Od wieków uważane są za ozdobę nie tylko kobiety, ale i mężczyzny. Z włosami, zwłaszcza z ich długością, wiążą się liczne rekordy i zadziwiające ciekawostki.

Rekordy związane z najdłuższymi włosami

W Chinach w okolicy Nanchong żyje 39-letnia kobieta, która jest posiadaczką najdłuższych włosów w tej okolicy. Wyhodowanie włosów o długości 2,3 metra zajęło jej 15 lat. Jej włosy są tak długie, że sięgają za kostki – nawet wtedy, gdy są splecione w warkocz.

W Brazylii żyje dwunastolatka, która posiada najdłuższe włosy w swoim regionie. Hodowała je od urodzenia w celu ich sprzedaży. Obecnie mierzą one 1,57 metra. Życie z tak długimi włosami jest trudne, ponieważ ich posiadaczka cały czas musi uważać na to, aby się w nie nie zaplątać. Poza tym codziennie na ich pielęgnację poświęca kilka godzin. Samo rozczesywanie zajmuje półtorej godziny dziennie, a na mycie zużywa 1 butelkę szamponu.

W 2010 roku zmarł Wietnamczyk o nazwisku Tran Van Hay, który był posiadaczem najdłuższych włosów na świecie. Do ich ostatniego mierzenia doszło w 2006 roku – wtedy miały one długość 6,2 metra i ważyły kilka kilogramów. Wietnamczyk zapuszczał je 50 lat i przez cały ten czas ich nie mył. Jego włosy to niewątpliwy rekord, który niestety nie został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Pomimo że życie z tak długimi włosami nie należało do łatwych, to jednak Tran Van Hay nigdy nie zdecydował się na ich ścięcie, ponieważ – jak wyjaśniała jego żona – po ich podcinaniu chorował.

Obecnie najdłuższe włosy na świecie posiada Chinka Xie Qiuping.

Polski rekord

W Polsce posiadaczką najdłuższych włosów jest mieszkanka Radomia, Sylwia. Jej włosy mierzą półtora metra. Ich właścicielka myje je raz w tygodniu i nakłada na nie odżywkę. Jednorazowo do umycia potrzebuje pół butelki szamponu.

Suszenie takich włosów to cały rytuał. Włosy są myte wieczorem, przed snem. Pani Sylwia wokół łóżka rozkłada ręczniki, a na nich włosy, które w ten sposób bez użycia suszarki schną do rana.

Najdłuższe na świecie włosy w uszach i pod pachami

W 2008 roku pięćdziesięciolatek z Indii został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako posiadacz najdłuższych na świecie włosów w uszach.

Z kolei mieszkanka Kapsztadu ustanowiła rekord najdłuższych na świecie włosów pod pachami. W momencie pomiaru jej włosy miały długość 81 centymetrów. Przy okazji zmierzono jej też długość włosów łonowych, która wyniosła 71 centymetrów.

Najdłuższa broda świata

Prawdopodobnie najdłuższa broda na świecie należy do Sarwana Singha mieszkającego w Kanadzie. Pod koniec 2008 roku (w momencie jej mierzenia) jej długość wynosiła 2,33 metra. Jednak brak jest informacji, czy mężczyzna nadal hoduje brodę i ewentualnie jaka jest obecnie jej długość.

Zobacz też: Czy chlor niszczy włosy?

Kobieta mająca najdłuższą brodę na świecie

Amerykanka 62-letnia Vivian Wheeler zyskała przydomek kobiety z najdłuższą brodą na świecie. Rekord jaki ustanowiła (długość brody około 28 cm, a właściwie 27,94 cm) trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Kobieta jest mieszkanką Kalifornii i kiedyś pracowała w cyrku. Jej nadmierne owłosienie to choroba nazywana również syndromem wilkołaka. Poza tym kobieta urodziła się jako hermafrodyta, czyli osoba posiadająca obie płcie. Dzisiaj jest kobietą, ponieważ w dzieciństwie została poddana operacji.

Najdłuższe wąsy na świecie

Właścicielem najdłuższych zarejestrowanych w Księdze Rekordów Guinnessa wąsów na świecie jest Ram Singh Chauhan z Indii. Swoje wąsy hodował od 1970 roku.

Kolejnym rekordzistą jest również mężczyzna z Indii, Badamsinh Juwansinh Gurjar, szczycący się wąsami o długości 3,82 metra, które wiąże sobie z tyłu głowy.

Z kolei 62-letni Mohamed Raszid jest właścicielem wąsów o długości 1,6 metra.

Niezwykłe fryzury

Właścicielki pięknych długich włosów próbują zadziwiać świat oryginalnymi, niepowtarzalnymi fryzurami. Utalentowany, kreatywny fryzjer stylista potrafi z włosów wyczarować niepowtarzalne fryzury, jak na przykład podobiznę głowy psa na głowie. Takie fryzury to istne dzieła sztuki. Najwięcej niezwykłych i zadziwiających fryzur można zobaczyć na przeróżnych pokazach fryzjerskich.

Bardzo ciekawymi i pomysłowymi fryzurami mogą pochwalić się kobiety malijskie. Swoje włosy układają w oparciu o ręczną, starodawną tradycję. Fryzury przez nie tworzone można określić jako złote daktyle, kwiat pustyni, czy księżyc antylopy. Malijki robią sobie również  fryzury na „Mandelę”, „Kwiat Mango” czy „Shakirę”.

Zgodnie z tradycją panna młoda z plemienia Tuaregów wychodząc za mąż ma na włosach ułożoną fryzurę, która jest małym dziełem sztuki stworzonym na niej przez inne kobiety. Jest ona układana po to, aby małżeństwo było pomyślne.

Zobacz też: Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/15.03.2013 15:50
co to wo gule jest