Psychologia pozytywna to gałąź nauki zajmująca się... szczęściem! /fot. Fotolia

Nadmierne owłosienie w nosie – jak się go pozbyć?

Wystające z nosa włoski to problem nie tylko panów w średnim wieku. Jak usunąć owłosienie z nosa? Przedstawiamy kilka przydatnych metod depilacji i tłumaczymy, dlaczego niektóre sposoby usuwania włosów nie sprawdzą się w tym przypadku.
/ 16.01.2013 11:30
Psychologia pozytywna to gałąź nauki zajmująca się... szczęściem! /fot. Fotolia

Włosy w nosie – usuwać?

Dla wielu usuwanie włosków z nosa wydaje się przesadą – uważają, że depilacja tak delikatnego miejsca może sprawiać wiele bólu. Jednak wystarczy poznać kilka podstawowych metod usuwania włosków z nosa, by się przekonać, że nie jest to skomplikowany zabieg i że warto wykonać go raz na jakiś czas.

Elektroliza i zabiegi laserowe

Jedną z metod usuwania owłosienia z nosa jest poddanie się zabiegowi elektrolizy. Polega ona na umieszczeniu niewielkiej, metalowej sondy w dziurce nosa. Zadaniem sondy jest wysłanie impulsu elektrycznego do cebulki włosa. Dzięki temu włos zostaje zniszczony wraz z cebulką.

Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania włosków z nosa, jednakże niekiedy wymaga ona kilkukrotnych powtórzeń, co wiąże się nie tylko z poświęceniem dużej ilości czasu, lecz także gotówki. Jednakże, jeżeli ktoś pragnie pozbyć się problemu owłosienia raz na zawsze, powinien zdecydować się na tę metodę.

Można także usuwać owłosienie z nosa za pomocą zabiegów z wykorzystaniem lasera. Wiązka światła niszczy włos wraz z cebulką, dzięki czemu już po kilku zabiegach skóra w nosie jest niezwykle gładka i wolna od niechcianego owłosienia. Nie można jednakże zapominać o tym, że tego typu zabiegi należy wykonywać w sprawdzonym salonie kosmetycznym.

Nie usuwaj włosków z nosa za pomocą wosku!

Ta metoda nie jest polecana do usuwania włosków z nosa – może powodować różnego rodzaju zakażenia bakteryjne. I choć skóra po tym zabiegu jest gładka i nie wymaga tak częstej depilacji, to jednak nie można także zapominać o tym, że pojedyncze włoski w nosie są potrzebne do tego, aby wychwytywać różnego rodzaju zanieczyszczenia znajdujące się we wdychanym powietrzu.

Jeżeli jednak dana osoba jest zdeterminowana, by dokładnie usunąć włoski z nosa, zaleca się wykonanie tego zabiegu u kosmetyczki, aby zadbać o bezpieczeństwo.  

Golenie owłosienia – kup małą maszynkę

Golenie owłosienia jest skuteczną i mniej inwazyjną formą depilacji włosków w nosie. Trzeba ją jednak powtarzać znacznie częściej niż depilację woskiem.

Do usuwania m.in. włosków z nosa stworzono specjalne, miniaturowe golarki, dzięki którym z łatwością można dostać się do środka nosa i delikatnie oraz szybko usunąć zbędne owłosienie. Aby zabieg był skuteczniejszy, można zastosować specjalny krem, który dodatkowo zmiękczy włoski i sprawi, że będzie je łatwiej usunąć.

Zobacz też: Na czym polega transplantacja włosów?

Depilacja kremem – tak, ale tylko kremem do usuwania włosków z nosa

Na rynku kosmetycznym znajdują się specjalne kremy przeznaczone do usuwania włosków z nosa, dlatego nie powinno się korzystać z innego rodzaju preparatów, które mogłyby tylko zaszkodzić.

Przed użyciem kosmetyku należy wykonać próbę uczuleniową. Działanie takiego kremu ma na celu usunięcie włosa wraz z cebulką, dzięki czemu depilacja wystarczy na dość długi okres czasu.

Wybielanie owłosienia – zamaskuj włoski

Wybielanie owłosienia to idealna metoda dla osób, które nie borykają się z problemem nadmiernej ilości owłosienia, a chcą jedynie zamaskować pojedyncze włoski wystające z nosa. Ponadto to świetny sposób na to, by nie pozbywać się owłosienia, które przecież jest nam potrzebne do wychwytywania zanieczyszczeń z powietrza.

Włoski można rozjaśnić samemu bądź u kosmetyczki. Wystarczy nałożyć specjalny krem, a po upływie około 10 minut go spłukać. Dzięki temu zabiegowi włoski nie będą widoczne.

Wyrywanie włosków pęsetą

Choć ta metoda wydaje się być niezwykle skuteczna i niewymagająca częstego powtarzania, a jednocześnie zajmuje najmniej czasu i nie wymaga zakupu odpowiednich sprzętów i kosmetyków, to jednak jest niezwykle niebezpieczna dla zdrowia.

Źle wyrwane włoski mogą sprawić, że w nosie rozwiną się bakterie, które będą miały wpływ na stan naszego zdrowia. Ponadto nie można zapominać o tym, że jest to metoda dość bolesna i jeżeli ktoś się na nią zdecyduje, powinien wyrywać włoski skutecznym i zdecydowanym ruchem.

Zobacz też: Jakie są najczęstsze choroby włosów?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/30.07.2018 22:52
Golenie trymerem jest najszybsze i najmniej bolesne, ale ma poważne minusy - włosek obcięty odrasta grubszy, co powoduje, że po kilku zabiegach ma się uczycie jakby ktoś nam zwiniętego drutu wepchał do nosa. Poza tym po goleniu włoski odrastają kłujące i swędzi w nosie. Najlepsze są metody permanentnie usuwające część włosów - najlepiej tych płytko w dziurce, bo te głębsze tak nie przeszkadzają.
/08.07.2016 11:14
Najszybsza metoda moim zdaniem to trymer tylko go głęboko wciskać nie można.. chodzi przecież tylko o te z brzegu, które czasami wystają... ja mam babylissa który szybko usuwa zbędne owłosienie, dla mnie bardzo wygodne to jest...
/29.08.2015 10:51
Też mam trymer i też panasonica. Mój jest o tylke wygodny, że ogolone włoski wysysa z nosa. stary tej opcji nie mia i powiem szczerze że później cały dzień chodziłem i kichałem bo coś mnie tam kręciło, a po kupnie nowego problem ustąpił :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)