Na czym polegają zabiegi zagęszczające włosy?

IMD 2GEN, microringi, klipsy, tulejki i ultradźwięki to najpopularniejsze metody zagęszczania włosów, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale też trwałością i skutecznością. Na czym polegają metody zagęszczania włosów i jakie dają efekty?
/ 04.11.2013 09:24

Nie każdy z nas został obdarzony przez matkę naturę bujnym owłosieniem. Od lat jednak uważa się, że piękne włosy są naszą ozdobą, świadczą o zdrowiu, wpływają na powodzenie u płci przeciwnej, podnoszą atrakcyjność i sprawiają, że bardziej podobamy się samym sobie.

Wielu z nas ma jednak słabe włosy z przyczyn genetycznych, zdrowotnych (przebyte choroby), a także z powodu nieodpowiedniej pielęgnacji lub niewłaściwie przeprowadzanych zabiegów.

Jeśli pragniemy zagęścić włosy, mamy do wyboru kilka metod, które różnią się między sobą skutecznością, ceną i efektem końcowym.

Klipsy, czyli prosta metoda zagęszczania włosów

Najprostszą metodą zagęszczania włosów jest metoda wykorzystująca klipsy.

Klipsy są niewielkimi spineczkami, za pomocą których doczepia się do kosmyków pacjenta dopinkę z włosów. Na czas spania oraz mycia głowy dopinkę powinniśmy zdejmować.

Niewątpliwie ta prosta metoda zagęszczania włosów jest również najtańszą, a to zdaje się wpływać na decyzję klientów o jej stosowaniu.

Ultradźwięki – rewolucja w zagęszczaniu

Metoda zagęszczania włosów przy pomocy ultradźwięków uznawana jest za rewolucyjną. Dzięki ultradźwiękom naturalne włosy są zagęszczane poprzez trwałe połączenia. Okazuje się, że owe połączenia nie niszczą struktury włosów naturalnych, jak również nie mają żadnego negatywnego wpływu na skórę głowy pacjenta.

Ponadto metodę zagęszczania włosów z pomocą ultradźwięków można stosować dość często, nie bojąc się o narażenie własnego zdrowia bądź dobrej kondycji naturalnych włosów.

Ta metoda wymaga zastosowania naturalnych włosów łączonych z kosmykami pacjenta. Jednakże wykonane przez nie połączenia są płaskie, niewyczuwalne palcami, a tym bardziej niewidoczne gołym okiem.

Microringi – łączenie włosów

Metoda wykorzystująca do zagęszczania włosów za pomocą microringów zaliczana jest do metod wykonywanych na zimno. Microringi są malutkimi obrączkami, za pomocą których włosy pacjenta łączy się z tymi doczepianymi. Odcienie microringów są przeróżne, dzięki czemu z powodzeniem można je dopasować do koloru włosów pacjenta, aby były one jak najmniej widoczne, a tym samym zagęszczone włosy wyglądały jak najbardziej estetycznie.

Metoda ta jest bezinwazyjna, nie niszczy włosów, a przy odpowiedniej ich pielęgnacji możemy być pewni, że nasza zagęszczona fryzura będzie trwała (nawet do pięciu miesięcy).

Podobnie zagęścić włosy można za pomocą tulejek. Jest to metoda nazywana EASY HAIR EXTANSION. Tulejki wykonane są z brązu bądź miedzi, ale sama metoda zagęszczania również przeprowadzana jest na zimno, podobnie jak microringi. Niewielkie tulejki gwarantują estetycznie wyglądającą fryzurę bez wyczuwalnych połączeń włosów.

W przypadku osób uczulonych na nikiel, z którego wykonane są microringi, metoda tulejkowa wydaje się być odpowiednia.

Zobacz też: Jak zatrzymać proces łysienia?

IMD 2GEN

IMD 2GEN to coraz bardziej popularna metoda zagęszczania włosów, choć zapewne jedna z najdroższych na rynku.

Jest to metoda niechirurgiczna, zupełnie bezbolesna dla pacjenta, ale gwarantująca zagęszczenie włosów na kilka lat. W tej metodzie używa się specjalnej mikroskóry, która zostaje zespolona z głową pacjenta. Owa mikroskóra posiada pory, dzięki czemu głowa nie poci się, a skóra właściwa może swobodnie oddychać.

Można powiedzieć, że metoda zagęszczania włosów IMD 2GEN jest uniwersalna, ponieważ z powodzeniem mogą z niej korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety oraz dzieci. Zabieg trwa godzinę. W efekcie nasze włosy są zagęszczone i wyglądają naturalnie (nie różnią się nawet kolorem od naszych kosmyków).

Największymi zaletami tej metody jest to, że mikroskóra została poddana dokładnym testom. Możemy być pewni, że korzystając z IMD 2GEN nie dostaniemy uczulenia, a skóra głowy nie zostanie podrażniona. Mikroskóra jest bowiem bezpieczna, nie wykazuje cytotoksyczności, nie uczula, nie podrażnia, nie wywołuje swędzenia, jest praktycznie niewyczuwalna przez pacjenta, a z całą pewnością niewidoczna (nawet wtedy, kiedy wieje wiatr).

Zobacz też: Czy kosmetyki do włosów można przedawkować?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.