Łysienie plackowate dotyka najczęściej osoby młode (głównie mężczyzn), a także chorych np. na bielactwo, zapalenie tarczycy lub jelita grubego/fot. Fotolia fot. Fotolia

Na czym polega transplantacja włosów?

Problem łysienia to dla panów niemały kłopot – coraz popularniejsza wśród mężczyzn staję się więc transplantacja włosów. Dlaczego mężczyźni decydują się na przeszczep włosów? Co to jest łysienie androgeniczne? Na czym polega transplantacja włosów metodą STRIP i FUE? Czy możliwy jest przeszczep włosów z zarostu bądź brwi?
/ 02.01.2013 14:36
Łysienie plackowate dotyka najczęściej osoby młode (głównie mężczyzn), a także chorych np. na bielactwo, zapalenie tarczycy lub jelita grubego/fot. Fotolia fot. Fotolia

Dlaczego mężczyźni coraz częściej decydują się na przeszczep włosów?

Do niedawna uważało się, że medycyna estetyczna jest domeną poprawiających urodę kobiet, które dzięki implantom piersi i liftingom uwydatniają swoje wdzięki. Powoli jednak ten stereotyp odchodzi w zapomnienie bowiem coraz więcej mężczyzn poddaje się zabiegom plastycznym, a to głównie za sprawą transplantacji włosów.

„Ogromne zainteresowanie panów poprawą swojego wizerunku to wpływ masowych mediów – w telewizji i Internecie łączy się bowiem sukces zawodowy z atrakcyjnością fizyczną, zwłaszcza w reprezentatywnych zawodach, w których ma się kontakt z klientem. Mężczyźni coraz częściej utożsamiają wygląd ze statusem majątkowymi i społecznym, który chcieliby osiągnąć. W przypadku łysiejących panów, transplantacja włosów jest prostym i szybkim sposobem na posiadanie wymarzonego wizerunku osoby młodej, prężnej i pełnej energii” – mówi dr Samir Ibrahim.

(fot. Mandala Beauty Clinic Dr Samir Ibrahim)

Transplantacja włosów nie tylko na głowie

Często odtworzenie owłosienia nie jest tylko kwestią urody. Brak włosów może być dla mężczyzn istotnym problemem, wpływającym negatywnie na całe ich życie. Przeszczep włosów przeprowadza się na obszary ciała dotknięte urazami, poparzeniami i deformacjami genetycznymi.

„Często jest to jedyna szansa dla pacjentów, by znów poczuli się normalnie i pewnie w swojej skórze. Transplantacja włosów to również odtwarzanie zarostu na twarzy, włosów na klatce piersiowej oraz brwi. Często zapominamy, że włosy to nie tylko fryzura, ale również tak istotne elementy męskiego wizerunku jak wąsy czy broda” – mówi dr Ibrahim.

Transplantacja włosów to dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi chirurgii estetycznej. Dr Samir Ibrahim, jako wybitny specjalista w tej dziedzinie i członek Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej włosów, jest zapraszany na większość zagranicznych konferencji. W swojej klinice stosuje najbardziej skuteczne i innowacyjne metody przeszczepu włosów (dzięki którym w ciągu kilkugodzinnego zabiegu można skutecznie zwalczyć łysienie i już po trzech miesiącach cieszyć się pełnymi efektami kuracji).

Stosowanymi przez dr. Samira Ibrahim metodami są m.in. innowacyjne zabiegi STRIP i FUE.

(fot. Mandala Beauty Clinic Dr Samir Ibrahim)

Zobacz też: Jakie są najczęstsze choroby włosów?

Na czym polega transplantacja włosów metodą STRIP?

Transplantacja włosów metodą STRIP jest nieskomplikowanym i bezpiecznym dla pacjenta zabiegiem chirurgicznym, w czasie którego pobiera się fragmenty skóry do przeszczepu z obszarów nie dotkniętych łysieniem (boki i tył głowy). Następnie dzieli się pobrany materiał na pojedyncze jednostki cebulowe, które implantuje się na wcześniej przygotowaną (poprzez wykonanie na niej mikro nacięć) skórę dotkniętą łysieniem. Jeśli ilość przeszczepianych jednostek nie przekracza tysiąca, zabieg trwa zwykle od 2 do 3 godzin. Jeśli implantów jest więcej (do dwóch tysięcy), procedura może trwać 5-6 godzin.

Jak przebiega transplantacja włosów metodą FUE?

W przypadku metody FUE nie pobiera się od pacjenta całych wycinków skórnych z obszaru dawczego, a jedynie pojedyncze zespoły mieszkowe, które przed wszczepieniem w obszar biorczy są dokładnie badane pod mikroskopem. W ten sposób można mieć pewność, że pacjent otrzyma zdrowe implanty w najlepszej formie. Ten zabieg ambulatoryjny odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. FUE to procedura nie wymagająca skalpela ani szwów, po której nie zostają żadne blizny. Dzięki mniejszej ilości bólu i braku krwawienia, rekonwalescencja po zabiegu przebiega błyskawicznie.

(fot. Mandala Beauty Clinic Dr Samir Ibrahim)

Zobacz także: Jak szybko rosną włosy?

Źródło: materiały prasowe Mandala Beauty Clinic Dr Samir Ibrahim/ib

http://www.mandalaclinic.pl/pl/oferta/72/przeszczep-wlosow-transplantacja/