POLECAMY

Na czym polega przeszczep włosów?

Do najczęściej stosowanych technik przeszczepu włosów zaliczamy metodę FUE i STRIP. Na czym polegają? Czy przeszczep włosów jest bolesny i ryzykowny? Ile czasu trwa zabieg transplantacji włosów? Co wpływa na utratę włosów?
Na czym polega przeszczep włosów?

Co wpływa na utratę włosów?

W obecnych czasach bardzo duża ilość osób zmaga się z dotkliwym problemem nadmiernej utraty włosów. Dlaczego? Wpływ na ich wypadanie może mieć zarówno otaczające nas, zanieczyszczone środowisko, jak i czynniki stresogenne, z którymi spotykamy się na co dzień, ale także uwarunkowania genetyczne czy też inne dolegliwości chorobowe.

Ludzie, którzy łysieją, wierzą, że może im pomóc przeszczep włosów. Czy jednak taki zabieg daje satysfakcjonujące rezultaty? Czy obecnie przeprowadzane zabiegi transplantacji włosów są bezpieczne dla ludzkiego organizmu? Jakie są koszty przeprowadzenia takiej operacji i czy nie istnieją inne, równie skuteczne sposoby na wyeliminowanie ze swojego życia problemu nadmiernego wypadania włosów?  

Czy to ryzykowna operacja?

Jeszcze do niedawna zabiegi transplantacji włosów kojarzone były z operacjami, które mogą wiązać się z efektami niepożądanymi. Niemniej jednak obecnie stosowane metody są z reguły bezpieczne dla zdrowia pacjenta – oczywiście pod warunkiem, że sama operacja zostanie przeprowadzona w sposób prawidłowy i z zachowaniem wszelkich możliwych norm higienicznych.

Metoda FUE: przeszczepianie pojedynczych włosów

Jedną z najczęściej stosowanych technik przeszczepu włosów jest metoda FUE (Follicular Unit Extracion). Ten rodzaj przeszczepu włosów rozpoczyna się od zgolenia włosów z tylnej części głowy. Następnie chirurg – przy użyciu tak zwanych „mikropunchów” – pobiera pojedyncze mieszki włosowe, aby w dalszej części zabiegu umieścić je w miejscach nieowłosionych na skórze głowy, gdzie uprzednio zostały wykonane nacięcia skóry.

Zobacz też: Dlaczego włosy wypadają? (galeria)

Metoda STRIP: grafty z paska owłosionej skóry

Inną, także dosyć często stosowaną techniką, są przeszczepy włosów metodą STRIP. Ten rodzaj zabiegu rozpoczyna się od wycięcia przez chirurga paska włosów, umiejscowionego w tylnych partiach skóry głowy. Wspomniany fragment skóry ma z reguły około 15cm długości i jest on szeroki mniej więcej na 1cm. Z pobranego w ten sposób materiału chirurg wycina pojedyncze grafty (każdy z nich zawiera od 1 do 3 włosów). Następnie, podobnie jak w przypadku techniki FUE, wykonywane są nacięcia skóry głowy w miejscach pozbawionych włosów. W tych właśnie partiach skóry lekarz umieszcza wspomniane powyżej grafty.

Ile czasu trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest z reguły od zaawansowania dolegliwości łysienia. Najczęściej taka operacja trwa kilka godzin.

Zabieg metodą STRIP trwa od godziny do nawet ośmiu godzin, a FUE – od dwóch do czterech.

Czy przeszczep boli?

Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc nie powinien wiązać się z odczuwaniem bólu.

Zobacz też: Przeszczep włosów - cena i skutki uboczne

Materiał przygotowany przez klinikę Handsome men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Jestem przekonany, że niezależnie od sposobu jakim się wykonuje przeszczep włosów, musi być do tego odpowiedni specjalista. Przecież nawet przy najbardziej innowacyjnej metodzie można spartaczyć robotę. Ja miałem wykonywany przeszczep włosów metodą strip w Karboklinice i jestem bardzo zadowolony. Włosy wyglądają bardzo naturalnie, nie widać blizny po wycięciu paska. To wszystko zależy od wiedzy i doświadczenia lekarza. Dlatego tez warto się nad tym zastanowić.
/4 lata temu
zabieg metodą FUE jest jak dla mnie cudem świata! Poddałem się transplantacji ponad rok temu, dzis nie pamiętam jak to jest być łysiejącym facetem, Po zabiegu zaczął się dla mnie zupełnie nowy rozdział w życiu. W klinice HDC przeszczepiono mi w sumie 1500 grafów wypełniając nimi całkiem pokaźne zakola. Przyjęło się ponad 80% i dziś wyglądam w końcu na swój wiek. Zabieg ten nie jest bolesny, nie wystapiły u mnie żadne skutki uboczne, i juz tydzień po przeszczopie wróciłem do pracy bez żadnych widocznych oznak przebytego zabiegu. Polecam
/5 lat temu
HURRAH, You won't believe this, I just got a FREE $26.58 Minecraft code from http://www.minecraftcode.com