POLECAMY

Jak często należy myć głowę?

Czy głowę należy myć w określonym odstępie czasu, czy może tylko wtedy, gdy czujemy taką potrzebę? Jak dobrać idealny szampon i odżywkę?
Jak często należy myć głowę?

Dzień dobry,

nurtuje mnie temat mycia głowy – jak często należy to robić? Myję włosy codziennie, ale koleżanka wspomniała mi, że powinnam wydłużyć ten czas do przynajmniej dwóch dni dla dobra skóry głowy. Czy ma rację?

Pollenka98.

Zobacz też: Czy dorośli mogą używać szamponów dla dzieci?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Kwestia mycia skóry głowy i włosów jest bardzo indywidualna. Niestety nie istnieje żadna zasada i minimalny czas przerwy między myciami. Mycie skóry głowy i włosów powinno odbywać się tak często, jak jest to nam potrzebne.

Jeśli skóra głowy przetłuszcza się, swędzi i włosy wyglądają nieestetycznie, codzienne mycie jest jak najbardziej wskazane. Jeśli problemy ze skórą głowy nie występują, a włosy są cienkie i delikatne, mycie codzienne w celu poprawy ich wyglądu i odbicia od skóry jest jak najbardziej dopuszczalne.

Ogólna zasada jest taka, że skórę głowy i włosy myjemy wtedy, gdy widzimy i czujemy taką potrzebę. Jednak ważniejszą kwestią jest odpowiedni dobór preparatów do mycia, czyli szamponu i odżywki. Należy bezwzględnie pamiętać, że szampon dobieramy do typu skóry głowy, np. gdy mamy skórę tłustą, powinniśmy używać szamponu do włosów przetłuszczających się. Taki szampon przywróci równowagę skórze, jednak wraz z takim szamponem używamy odżywki nawilżającej tylko na włosy, tak aby nie dotykała skóry głowy. W ten prosty sposób pozbędziemy się problemu z przetłuszczającą skórą głowy i nawilżymy włosy. W przypadku suchej skóry głowy i łupieżu używamy szamponu nawilżającego.

Odpowiednie dobranie produktów pielęgnacyjnych normalizuje skórę głowy i może sprawić, że odstępy między myciami wydłużą się.

Zobacz też: Jak działają kosmetyki termoochronne do włosów?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
ja myje włosy co dwa dni, strasznie szybko mi się przetłuszczają
/2 lata temu
Ja myję włosy 2 razy w tygodniu. Mam takie włosy, które w ogóle się nie przetłuszczają