POLECAMY

Modne fryzury do pracy

Fryzura do pracy musi spełniać specyficzne wymagania. Powinna być wygodna i łatwa do wykonania, bo zazwyczaj rano nie mamy na jej ułożenie zbyt dużo czasu. Do tego musi być elegancka i pasować do rodzaju naszej pracy. Na wiosnę najmodniejsze są skręty i loki, przedstawiamy je zatem w kilku odsłonach, aby każda z was mogła wybrać do pracy coś dla siebie.

fot. Materiały prasowe

Niesforny kok

Pamiętajmy, że ostateczny wygląd każdego uczesania zależy od rodzaju naszych włosów. W przypadku cienkich i krótszych niż do ramion, stworzenie jakiegokolwiek efektownego upięcia będzie bardzo trudne. Modny tej wiosny luźny, niesforny i gruby kok najłatwiej uzyskają kobiety o dość długich i podatnych na skręcanie włosach. Jego największą zaletą jest to, że można go wykonać nawet wtedy, gdy nie mamy czasu ułożyć rano włosów lub potrzebujemy szybko okiełznać je w czasie pracy. Zbieramy włosy łapiąc je możliwie wysoko. Takie upięcie wydłuży szyję i pokreśli linię szczęki. Następnie kilkakrotnie przekładamy włosy przez gumkę tak, jakbyśmy robiły koński ogon, z tą różnicą, że końcówki pozostawiamy niezwiązane i swobodnie je roztrzepujemy.

Lekkie pofalowanie

Równie modne są miękkie, regularne fale na włosach. Do ich uzyskania będziemy potrzebować rzepowych wałków o małej średnicy. Są niedrogie i można je kupić w każdej drogerii. Nakładamy je na włosy zaraz po umyciu i wysuszeniu włosów, kiedy są jeszcze ciepłe od powietrza z suszarki. Im mniejsze pasma nawiniemy, tym lepiej. Trzeba robić to ostrożnie, by nie poplątać włosów. Tuż przed wyjściem ściągamy wałki, robimy przedziałek i gotowe.

loki

fot. Materiały prasowe

Burza loków

Wraz z powrotem do łask stylu lat 90. na topie jest burza małych loków a'la Julia Roberts w Pretty Woman. Uzyskamy je za pomocą lokówki. Im cieńsza, tym lepsza, bo skręt włosów będzie mocniejszy. Pamiętajmy, by zawsze używać kosmetyków ochronnych minimalizujących ryzyko zniszczenia włosów od gorąca emitowanego przez takie urządzenie. Niektóre marki, na przykład L'Oréal, mają specjalną linię produktów stworzonych do ochrony włosów przed wysoką temperaturą. Po ich nałożeniu możemy zacząć delikatnie nawijać na lokówkę niewielkie pasma włosów do wysokości ucha i od razu spryskiwać je lakierem. To dobra fryzura dla kobiet o długich włosach, bo przy tak mocnym skręcie staną się krótsze nawet o połowę.

materiał partnera

Zobacz także: Jak wykonać modne upięcie w minutę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/4 lata temu
A ja nie mam z tym nigdy problemu, jestem łysa.
/4 lata temu
Zawsze mam nieład na głowie. Mam włosy niepokorne i nie mogę nad nimi zapanować ani ja, ani mój fryzjer. Teraz przynajmniej będę wyglądała modnie.
/4 lata temu
Fajne propozycje. Chyba jak moje przedmówczynie skłaniam się ku fryzurze nieładu. To takie oryginalne i zarazem rajcujące facetów. :)
POKAŻ KOMENTARZE (2)