Szukasz pomysłu na modną fryzurę? Poznaj 5 najgorętszych trendów

Planujesz zmienić uczesanie. Zobacz jakie modne fryzury proponują styliści na sezon jesień zima 2017/2018 i wybierz odpowiednią dla siebie.
Joanna Futkowska / 11 miesięcy temu
Szukasz pomysłu na modną fryzurę? Poznaj 5 najgorętszych trendów fot. FREE

Wybrałyśmy dla was modne fryzury na jesień/zimę 2017/2018. Jakie uczesania będą hitem sezonu? Nowa wersja boba, koński ogon, płaskie fale czy romantyczne upięcia?

5 najmodniejszych fryzur na sezon jesień-zima 2017/2018

1. Bob blunt

Nieśmiertelny bob, który powraca do nas tym razem w wersji geometrycznej. Włosy ostrzyżone  równo (z ang. blunt cut czyli tępe cięcie), muszą być cięte idealnie prosto. Fryzura im bardziej kanciasta, tym lepiej. Zazwyczaj kojarzy się z włosami prostymi, wtedy muszą być wygładzone prostownicą, ale bob blunt może być również z idealnie równo przyciętych włosów kręconych.

Grzywkę w bobie dopasowuje się do kształtu twarzy i struktury włosów. Może być wąska lub szeroka, krótka lub długa, prosta lub asymetryczna. Uczesanie najlepiej sprawdza się przy włosach średniej grubości, ale jest również świetną propozycją dla pań z cienkimi.

2. Wysoko upięty kucyk

Koński ogon na czubku głowy to propozycja nie tylko dla sportsmenek. Jest bardzo dziewczęcy i wygodny. Najłatwiej zrobić go z włosów prostych. Ale te podatne na układanie (również i kręcone) można podczas suszenia wymodelować szczotką lub, gdy są już suche, wygładzić prostownicą.

Jak zrobić taki kucyk? By związać włosy w odpowiednim miejscu, pochyl głowę do dołu i zepnij je gumką na czubku głowy. Potem oddziel od kucyka jedno pasmo okręć nim włosy w miejscu spięcia, a końcówkę wsuń pod gumkę. Modne w tym sezonie są również kokardy, więc jeśli lubisz takie efekty, zamiast oplatać włosy pasmem, możesz związać je wstążką.

3. Wydłużony shag

Shag to fryzura, którą w latach dziewięćdziesiątych Meg Ryan w filmie "Francuski pocałunek" oczarowała i damską, i męską publiczność. Ostrzyżone do wysokości brody i wycieniowane włosy, tworzyły fantazyjny nieład. W nowej, supermodnej w tym sezonie wersji to włosy półdługie lub długie. Jak ich pierwowzór, są również umiejętnie pocieniowane. 

Gdy masz już odpowiednio ostrzyżone włosy, by osiągnąć zamierzony efekt, wysusz je w sposób naturalny, a następnie pasmo po paśmie zakręć do wysokości czoła grubą lokówką (trzymając ją równolegle do głowy). Potem włosy roztrzep palcami, możesz je też na koniec lekko polakierować lub spryskać sprayem z solą morską, wtedy efekt będzie zbliżony do fryzury, jaką miała Meg Ryan.

Pagenta to najmodniejszy kolor włosów na jesień! Wiesz, o jaki chodzi?

4. Romantyczne upięcie

Modne fryzury wdzięczne i twarzowe, dotychczas zarezerwowane tylko na specjalne okazje, np. na ślub, w tym sezonie to propozycja na co dzień. Miękkie loki, powinny wyglądać naturalnie, nie używamy więc do nich mocnych kosmetyków stylizujących. Włosy upina się nonszalancko, pozwalając, by luźno wypuszczone kosmyki malowniczo wiły się wokół twarzy i na szyi. Takie luźno wypuszczone pasemka to również jeden z trendów tego sezonu, pasujący także na przykład do uczesania w kok.

5. Płaskie fale

To propozycja modnej fryzury dla włosów półdługich i długich. W niczym nie przypomina hollywoodzkich  loków, ani romantycznych fal, tylko tworzące pewien wystylizowany nieład płaskie, ułożone prostownicą załamania.

Jak je ułożyć? Najpierw wyprostuj włosy, pasmo po paśmie. Potem chwytając pasma między płytki utwórz na nich zagniecenie i powtórz ten manewr kilkakrotnie na długości pasm. Końcówki pozostaw zupełnie proste. 

Ta wersja boba to najmodniejsza fryzura sezonu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)