POLECAMY

Modne fale na włosach

Obecnie szalenie modne są fale na włosach, które sprawiają, że każda dziewczyna wygląda w nich romantycznie. Nie należy mylić fal na włosach z włosami kręconymi. Fale muszą delikatnie spływać z głowy i jedynie na samych ich końcach skręt może być nieco mocniejszy.
Modne fale na włosach

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie fal i delikatnych loków – każda z metod daje nieco inny skręt i  trzeba  podjąć decyzję jakie włosy chcemy mieć, zanim podejmie się decyzje o zakupie sprzętu do tworzenia loków na włosach lub zastosowania jakiejś prostej metody.

Zaplatanie włosów

To najprostszy sposób na falowane (nie kręcone włosy). Na mokre włosy nakładamy piankę (lub inny ulubiony preparat do stylizacji na mokro) i zaplatamy warkoczyki – w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć mogą być one grubsze lub cieńsze. Warkoczyki powodują, że włosy są  pofalowane, ale ten sposób nie daje skrętu, nie tworzą się na głowie loki. Pojawia się również problem z końcówkami, które nie mogą być w stu procentach zaplecione.

Zobacz także: Wałki i papiloty

Wałki, termoloki i papiloty

Wałki, jak również papiloty służą do tego, by nakręcać na nie wilgotne (wręcz mokre, osuszone tylko ręcznikiem włosy) włosy, które podczas wysychania  utrwalają kształt wałka lub papilota. Warto  nałożyć na włosy kosmetyk stylizujący na mokre włosy, dzięki czemu uzyskany skręt będzie bardziej trwały. Trzeba jednak sporych umiejętności, by nakręcić włosy na wałki lub papiloty, by włosy miały odpowiedni skręt. Termoloki  nakręca się na włosy suche i po około 15-20 minutach włosy mają odpowiedni skręt.

Lokówka

Lokówka to bardzo proste w swoim zamyśle urządzenie. Stanowi ją długi wałek, który występuje w różnych grubościach  - najczęściej w granicach 13 – 32 mm oraz nakładki, która podtrzymuje nawinięte włosy i zapobiega ich rozkręceniu się. Obecnie bardzo często lokówki mają wykończenie ceramiczne, a te najlepsze ceramiczno – turmalinowe, dzięki czemu włosy są idealnie gładkie,  nie niszczy takie urządzenie łusek włosa, a wręcz sprawia, ,że lepiej przylegają do niego, dzięki czemu włosy stają się błyszczące. Każda lokówka wyposażona jest w podpórkę, która umożliwia bezpieczne odłożenie jej, gdy przygotowuje się kolejne pasmo do nawinięcia, a  końcówka izolująca pomaga w bezpiecznym nawinięciu włosów.

Należy podkreślić, że urządzenia wykończone turmalinem (specjalna mieszanka kryształów) powoduje  jonizację włosów (jony ujemne), co zapobiega ich elektryzowaniu się. Przy pomocy lokówki można zakręcić włosy na różne sposoby. Łatwo się tego nauczyć.

Obecnie mamy możliwość zakupu prostownicy z funkcją lokówki. Urządzenie to jest szczególnie przydatne dla osób, które mają włosy o bardzo lekkim skręcie, który podczas stylizacji wymaga wyprostowania lub mocniejszego skrętu. Urządzenia  z nano- tytonowym wykończeniem końcówek grzejnych jest idealnie gładka i umożliwia bezpieczne stylizowanie włosów nawet w bardzo wysokich temperaturach. Wiele pań wybiera  lokówki spiralne, które sprawiają, że włosy mają bardzo naturalny skręt.

Lokówko-suszarka

To urządzenie, dzięki któremu susząc mokre włosy można je od razu modelować, a także zwiększać ich objętość oraz podnosić u nasady. Nowoczesne  urządzenia zazwyczaj posiadają wymienne nakładki – najczęściej są to szczotki o różnej grubości i dodatkowo nakładka z grzebieniem oraz dyfuzor i koncentrator. (liczba nakładek waha się od 1 do 6)

Zaletą takiej lokówko – suszarki jest to, że dość szybko po umyciu można włosy wysuszyć i wystylizować. Warto wybierać modele mające regulację temperatury, a także nawiew zimnego powietrza.

Gofrownica zwana również karbownicą

Jest to urządzenie nieco przypominające wyglądem prostownice – dwie części urządzenie to również dwie płaskie płytki ceramiczne (starsze modele są wykonane z metalu), obecnie często pokryte specjalną powłoką – często teflonową, często są to urządzenia wykonane z tytanu oraz odpowiednio perforowane, dzięki czemu na włosach uzyskuje się charakterystyczne pofałdowanie. Urządzenie to idealnie nadaje się  do podnoszenia włosów u nasady, świetnie sprawdza się podczas modnej obecnie stylizacji zakładającej, że góra włosów jest gładka do wysokości podbródka, a dalej   falowana ( a także odwrotnie, co jednak jest rzadziej praktykowane). Nowoczesne karbownice mają regulowaną temperaturę  w zakresie 140 -220 stopni Celsjusza, święcącą kontrolkę pracy urządzenia oraz blokadę, która przytrzymuje prostowane w danym  momencie pasma. Należy do karbowania włosów używać kosmetyków identycznych jak  przy prostownicy, czyli preparatów chroniących włosy przed wysoką temperaturą oraz kosmetyków do stylizacji (np. pianki), dzięki którym uzyskany efekt będzie trwalszy.

Falownice

Falownice to urządzenia elektryczne, przypominające w pewnym sensie lokówkę, służące do stylizowania włosów. Dzięki falownicy można ułożyć włosy w idealną fryzurę bez zbyt mocnego skrętu, jaki dają na przykład wałki lub lokówka.

Falownica najczęściej składa się z trzech rurek grzejnych. Warto zainwestować w urządzenie  wykonane w technologii turmalinowo-tytanowej., ponieważ kryształy tworzącej turmalin stanowią po podgrzaniu naturalne źródło jonizacji ujemnej, co zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Zobacz także: Jak zrobić romantyczne fale na włosach?

Jak można było się spodziewać nowoczesne falownice mają w swojej ofercie firmy znane z dobrych prostownic, ale w Polsce najpopularniejsza ta firmy BABYLISS PRO. Nie ma się czemu dziwić, bo firma ta ma na rynku bardzo profesjonalne i niezawodne w użyciu urządzenia i jest zazwyczaj prekursorem najnowszych technologii.

Trwała ondulacja

Na dłużej można uzyskać loki dzięki trwałej ondulacji. Dobry fryzjer jest w stanie wykonać trwałą w taki sposób, że włosy po umyciu wymagają tylko naturalnego wysuszenia i nie trzeba nawet stosować kosmetyków do stylizacji. Trwała, która  ma stylizować włosy na lekki skręt musi być wykonana perfekcyjnie, inaczej włosy mogą mieć zbyt mocny skręt i  potrzeba wówczas je mocno stylizować lokówką suszarka lub szczotką i suszarką, by uzyskać efekt loków.

Jak powyższych opisów widać jest wiele metod otrzymania loków na głowie – oczywiście  nadają się do tego typu fryzury włosy półdługie i długie. Wiele gwiazd wbrew różnym trendom i modom zazwyczaj stylizuje swoje włosy w delikatne i romantyczne loki.

Obecnie szalenie modne są fryzury z lokami, które sprawiają, że każda dziewczyna wygląda w nich romantycznie. Nie należy mylić fal na włosach z włosami kręconymi. Fale muszą delikatnie spływać z głowy i jedynie na samych końcach skręt może być nieco mocniejszy.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
mam takie szczęście, ze jesli nie susze włosów po umyciu ich wieczorem; ranem mam lekko falowane - taki mam typ włosów. ostatnio rzadko susze, włosy sie za bardzo niszczą i zawsze po użyciu suszarki rano mam tz. "szope", za bardzo mi sie włosy elektyzuja. ale do wszystkich dziewczyn: nie kierujcie sie moda, wazne jest to jaki typ włosów posiadacie, jesli odpowiednio je bedziecie pielęgnować bedą piękniejsze niżbyscie miały użyć prostownicy czy lokowki!