POLECAMY

Modna fryzura: Swobodne loczki

Są jakby pogniecione, nieregularne, delikatnie roztrzepane. Idealny pomysł na fryzurę, gdy nie masz za wiele czasu.
Modna fryzura: Swobodne loczki fot. FREE
Takie loczki mają wyglądać tak, jakby układał je nie fryzjer, a nadmorski ciepły wiatr.

Najłatwiej uzyskać je z lekko falujących, podatnych na układanie włosów.

Na wilgotne włosy nałóż preparat podkreślający skręt, a potem sięgnij po suszarkę z dyfuzorem. Strumień powietrza kieruj z dołu do góry, pochylając głowę na boki i kładąc pasma włosów na zwróconym ku górze dyfuzorze.

Jeśli nie masz w domu takiego sprzętu, sięgnij po zwykłą suszarkę i układaj włosy, chwytając pasma od dołu dłonią i ugniatając je. Pochylaj głowę w przód, do tyłu i na boki, aby suszone pasmo swobodnie opadało w dół i byś mogła chwytać je dłonią od spodu.

Taką fryzurę możesz uzyskać nawet, jeśli twoje włosy są z natury proste. Powinnaś wówczas sięgnąć po specjalną lokówkę z dwoma cienkimi sztyftami. Każde pasemko włosów należy nawijać na nie "na ósemkę". Gdy nakręcisz już wszystkie włosy, delikatnie roztrzep je dłonią.

Do utrwalenia loków zamiast lakieru użyj słonej wody w spreju. Zadziała na włosy jak wilgotna morska bryza, nadając im charakterystyczny, plażowy, nieregularny skręt.

Masz pytanie dotyczące fryzury? Zadaj je na uroda.pl>>>

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Ja takie loczki uzyskuję po kręceniu curl secretem babylissa. Nakręcenie włosów zajmuje mi dosłownie kilkanaście minut, znacznie mniej niż kręcenie zwykłą lokówką.